Włochy - Holandia / autor: PAP/EPA/KOEN VAN WEEL

Liga Narodów: Włosi wywalczyli trzecie miejsce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

• Opublikowano: 18 czerwca 2023, 18:22

• Powiększ tekst

Włochy pokonały w Enschede Holandię 3:2 (2:0) i zajęły trzecie miejsce w piłkarskiej Lidze Narodów 2022/23. W wieczornym finale w Rotterdamie Hiszpania zmierzy się z Chorwacją

Holandia - Włochy 2:3 (0:2).

Bramki: dla Holandii - Steven Bergwijn (68), Georginio Wijnaldum (90); dla Włoch - Federico Dimarco (6), Davide Frattesi (20), Federico Chiesa (72).

Sędzia: Glenn Nyberg (Szwecja).

Spotkanie rozpoczęło się po myśli „Azzurrich”, bo już w szóstej minucie obrońca Federico Dimarco dał im prowadzenie. Tak szybko Włosi gola zdobyli poprzednio w październiku 2019.

Po 20 minutach mistrzowie Europy wygrywali już 2:0, a pierwsze trafienie w narodowych barwach zaliczył pomocnik Sassuolo Davide Frattesi.

W przerwie niezadowolony z postawy swojego zespołu trener „Oranje” Ronald Koeman dokonał trzech zmian i wszystkie przyniosły efekt, choć nie odwróciły losów meczu. W 68. minucie jeden z wprowadzonych od początku drugiej połowy piłkarzy - Steven Bergwijn - uzyskał kontaktowego gola dla gospodarzy. Odpowiedź Italii była szybka i także rezerwowy Federico Chiesa strzałem w tzw. długi róg podwyższył na 3:1.

W 82. minucie inny z holenderskich zmienników Wout Weghorst skierował piłkę do siatki, ale po analizie VAR szwedzki sędzia Glenn Nyberg ocenił, że był spalony i bramki nie uznał.

Tuż przed końcem regulaminowych 90 minut nadzieję w serca miejscowych kibiców wlał Georginio Wijnaldum, który strzałem pod poprzeczkę zmniejszył straty, ale mimo doliczenia aż dziewięciu minut wynik już się nie zmienił.