Igrzyska Europejskie - Dzisiejsze medale dla Polski

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

• Opublikowano: 25 czerwca 2023, 20:30

Aktualizacja: 25 czerwca 2023, 20:34

• Powiększ tekst

Igrzyska Europejskie odbywają się po raz trzeci - w 2015 ich gospodarzem było Baku, cztery lata później Mińsk. W tym roku odbywają się w Krakowie od 21 czerwca. Oto dzisiejsze medale zdobyte przez Polaków:

Bieg na 200 m

Albert Komański zdobył w Chorzowie srebrny medal Igrzysk Europejskich w biegu na 200 m, uzyskując czas 20,50. Wygrał Francuz Ryan Zeze - 20,29.

Skok w zwyż

Norbert Kobielski zdobył w Chorzowie brązowy medal Igrzysk Europejskich w skoku wzwyż wynikiem 2,26 m. Triumfował włoski mistrz olimpijski Gianmarco Tamberi - 2,29 m, a drugi był takim samym rezultatem Belg Thomas Carmoy.

Lekkoatletyka

Reprezentacja Polski w lekkoatletyce zajęła drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie rozgrywanych jako część Igrzysk Europejskich. Zwyciężyli Włosi, a trzecie miejsce zajęli Niemcy. Indywidualnie w niedzielę biało-czerwoni zdobyli dwa srebrne medale i jeden brązowy.

Sztafeta mieszana

Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła w Chorzowie srebrny medal Igrzysk Europejskich czasem 3:12.87. Biało-czerwoni wygrali kończący zmagania w Drużynowych Mistrzostwach Europy bieg najwyższej dywizji, ale lepszy wynik - 3.12,34 - uzyskali Czesi we wcześniejszej serii.

Szermierka

Julia Walczyk-Klimaszyk wygrała zmagania florecistek w Igrzyskach Europejskich w Krakowie. W finale pokonała Węgierkę Florę Pasztor 15:11.

Szermierka

Krzysztof Kaczkowski awansował do półfinału rywalizacji szablistów i zapewnił sobie co najmniej brązowy medal Igrzysk Europejskich w Krakowie. O godz. 18.55 w półfinale zmierzy się z Brytyjczykiem Williamem Dearym.