Informacje

fot. Janusz Korwin-Mikke
fot. Janusz Korwin-Mikke

Partia Gowina pozywa Korwin-Mikkego: Poszło, oczywiście, o Hitlera

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 21 maja 2014, 14:13

    Aktualizacja: 21 maja 2014, 14:14

  • 12
  • Powiększ tekst

Polska Razem Jarosława Gowina złoży pozew w trybie wyborczym wobec Janusza Korwin-Mikkego za jego wypowiedź o tym, iż nie ma dowodów na to, że Adolf Hitler wiedział o ludobójstwie czy Holokauście - zapowiedzieli dziś politycy tego ugrupowania.

Lider Kongresu Nowej Prawicy w rozmowie z dziennikarzem tygodnika "Do Rzeczy" powiedział: "Mordowanie milionów ludzi nie było celem Hitlera. Niech mi pan pokaże chociaż jedno zdanie, które będzie świadczyć o tym, że wiedział o eksterminacji Żydów. Gdyby dziś stanął przed sądem, musiałby zostać uniewinniony".

Paweł Kowal, który jest liderem list Polski Razem w Warszawie zapowiedział, że pozew zostanie złożony w środę po południu i wtedy przedstawione zostaną jego szczegóły.

Na konferencji prasowej w Sejmie politycy Polski Razem przytoczyli artykuł 55. ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Zgodnie z nim, ten kto publicznie i wbrew faktom zaprzecza m.in. zbrodniom nazistowskim, komunistycznym podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok podawany jest do publicznej wiadomości.

"Dla mnie jako historyka jest oczywiste, że każdy zbrodniarz, każdy dyktator, który ma na sumieniu zbrodnie, bronił się w ten sposób, że nie miał informacji na temat tego, co się dzieje. Nie widzę powodu, żeby jakikolwiek polski polityk bez wytłumaczenia się z takich sądów miał nas reprezentować w Brukseli. Nie widzę powodu, żeby tego typu zachowania były przemilczane" - powiedział Kowal.

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze