Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Ile zarabia rektor państwowej, wyższej uczelni? Spore pieniądze

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 czerwca 2014, 15:54

  • 6
  • Powiększ tekst

Jeżeli ktoś zastanawia się czy warto się uczyć proponujemy zajrzeć do kieszeni rektorów wyższych uczelni. Tak zrobiła redakcja Gazety Trójmiasto - oto ile zarabiają rektorzy państwowych uczelni na Pomorzu.

Politechnika Gdańska - Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. dr hab. inż. Henryk Krawczyk, prof. zw. PG otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 10,91 tys. zł, dodatek funkcyjny w wysokości 6 tys. zł oraz dodatek w wysokości 10 tys. zł przyznany decyzją ministra nauki i szkolnictwa wyższego na wniosek Senatu Politechniki Gdańskiej. Łącznie - 26,091 tys. zł.

Gdański Uniwersytet Medyczny - Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. dr hab. n. med. Janusz Moryś zarabia miesięcznie 16,714 tys. zł. Na jego pensję składa się wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 10,914 tys. zł i dodatek funkcyjny w wysokości 5,8 tys. zł. Prorektor ds. nauki, dr hab. Tomasz Bączek, profesor nadzwyczajny otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 4,656 tys. zł i dodatek funkcyjny w wysokości 3,5 tys. zł. Łącznie co miesiąc na jego konto wpływa pensja w wysokości 8,156 tys. zł. Prof dr hab. Andrzej Basiński, prorektor ds. klinicznych miesięcznie zarabia 8,574 tys. zł. Na jego pensję składa się wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5,074 tys. zł i dodatek funkcyjny w wysokości 3,5 tys. zł.

Akademia Sztuk Pięknych - Rektor Akademii Sztuk Pięknych, prof. Ludmiła Ostrogórska miesięcznie zarabia 19 tys. zł. Na jej pensję składa się wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 11 tys. zł, dodatek funkcyjny w wysokości 5,8 tys. zł i dodatek stażowy w wysokości 2,2 tys. zł.

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu - Rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, prof. nadzw. dr hab. Waldemar Moska miesięcznie zarabia 12,3 tys. zł. Na jego pensję składa się wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 7 tys. zł, dodatek funkcyjny w wysokości 3,9 tys. zł i dodatek stażowy w wysokości 1,4 tys. zł.

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni - Rektor-komendant Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, kontradmirał dr inż. Czesław Dyrcz miesięcznie zarabia 12,195 tys. zł. Na jego pensję składa się wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 9,150 tys. zł i dodatek za długoletnią służbę wojskową w wysokości 30 proc. wynagrodzenia zasadniczego, czyli 3,045 zł. Prorektor ds. kształcenia, dr hab. Jerzy Kojkoł, prof. AMW zarabia 11,992 tys. zł. Wynagrodzenie zasadnicze wynosi w jego przypadku 6,15 tys. zł, dodatek stażowy - 1,23 tys. zł, a dodatek funkcyjny - 4,612 tys. zł. Na pensję kanclerza składa się wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5,62 tys. zł, dodatek stażowy w wysokości 1,124 tys. zł i dodatek funkcyjny w wysokości 2,529 tys. zł. Łącznie na jego konto wpływa co miesiąc średnio 9,273 tys. zł.

Akademia Muzyczna w Gdańsku - Rektor Akademii Muzycznej w Gdańsku, prof. nadzw. Maciej Sobczak miesięcznie zarabia 17,8 tys. zł. Na jego pensję składa się wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 10 tys. zł, dodatek funkcyjny w wysokości 5,8 tys. zł i dodatek stażowy w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego, czyli 2 tys. zł. Pensja prorektora ds. studenckich, kw. II st. Andrzeja Artykiewicza, prof. AM wynosi 8,6 tys. zł.

Akademia Morska w Gdyni - Rektor Akademii Morskiej w Gdyni, prof. zw. dr hab. Piotr Jędrzejowicz miesięcznie zarabia 22,398 tys. zł. Na jego pensję składa się wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 7 tys. zł, dodatek stażowy w wysokości 1,4 tys. zł, dodatek funkcyjny w wysokości 6,55 tys. zł i dodatek ze środków pozabudżetowych w wysokości 7,448 tys. zł.

Warto więc jednak się uczyć.

gazeta.trójmiasto/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze