
INWAZJA NA UKRAINĘ
Rosjanie zamykają Ukraińców w „kotle” wokół Kurska?
Rosjanie podjęli w niedzielę szturm na miasto Sudża położone w rosyjskim obwodzie kurskim po tym, gdy ich siły specjalne użyły gazociągu, by zaskoczyć jednostki ukraińskie - poinformowała agencja Reutera, cytując rosyjskich blogerów wojennych.
Jeden z blogerów poinformował, że rosyjskie siły specjalne przeszły około 15 km we wnętrzu gazociągu, a niektórzy żołnierze spędzili w nim kilka dni, zanim zaatakowano ukraińskie siły od tyłu w pobliżu Sudży. Rosyjskie kanały na Telegramie udostępniły zdjęcia sił specjalnych w maskach gazowych i z latarkami - dodał Reuters.
Kolejny prorosyjski bloger napisał, że ”siły ukraińskie przenoszą sprzęt z dala od Sudży, bliżej granicy„. Obaj podkreślili, że walki wokół miasta trwają.
Ukraińcy: jest ofensywa Rosjan, odpieramy ataki
Ukraiński sztab generalny potwierdził atak na pozycje ukraińskie na zajmowanych terenach zachodniej Rosji, pisząc, że ”wrogie oddziały zostały w porę odkryte„. Rosjan ostrzelano artylerią i zaatakowano dronami - dodano.
Tysiące ukraińskich żołnierzy zajęło około 1300 km kwadratowych rosyjskiego regionu Kursk w sierpniu ubiegłego roku. Kijów określił ofensywę próbą zdobycia lepszej pozycji w przyszłych negocjacjach z Moskwą.
Wkroczenie Ukrainy do Kurska było najpoważniejszym atakiem na terytorium Rosji od czasu niemieckiej inwazji na Związek Radziecki w 1941 roku. W ostatnich tygodniach i miesiącach siły rosyjskie odepchnęły siły ukraińskie, narażając dziesiątki tysięcy Ukraińców na niebezpieczeństwo okrążenia - przypomniał Reuters.
PAP, sek
»» Odwiedź wgospodarce.pl na GOOGLE NEWS, aby codziennie śledzić aktualne informacje
»» O bieżących wydarzeniach w gospodarce i finansach czytaj tutaj:
PGE inwestuje w magazyn energii. Gigant na skalę europejską
Tania ropa, mocny złoty. Jaki rezultat na stacjach?
Opłaty w górę! Drogo, drożej… przejazd autostradą A2
»»Minister finansów Andrzej Domański milczy jak zaklęty. W jakiej sprawie? – oglądaj na antenie telewizji wPolsce24