Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Minister finansów Wielkiej Brytanii uważa, że potrzebne są nowe sankcje dla Rosji

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 21 lipca 2014
  • 10:08
  • 1
  • Tagi: biznes gospodarka polityka sankcje Wielka Brytania Wielka brytania - nie używać
  • Powiększ tekst

Minister finansów Wielkiej Brytanii George Osborne ocenił dziś, że mogą być potrzebne nowe sankcje na Rosję . Zapewnił, że Londynowi zależy na ukaraniu osób odpowiedzialnych za zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad wschodnią Ukrainą.

"Uważam, że dalsze sankcje mogą być potrzebne, a państwa europejskie, w tym Wielka Brytania, niedługo się spotkają, aby omówić tę kwestię" - powiedział Osborne w wywiadzie dla telewizji Sky News.

W niedzielę szef brytyjskiego MSZ Philip Hammond zapowiadał, że Wielka Brytania będzie przekonywać pozostałe państwa UE do nałożenia na Rosję większych sankcji w związku z zestrzeleniem przez prorosyjskich bojowników malezyjskiego samolotu pasażerskiego.

Zaznaczył, że dotychczasowe informacje wyraźnie wskazują, że samolot został zestrzelony z terytoriów kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów, a sam pocisk rakietowy został prawie na pewno dostarczony przez Rosję.

Samolot Malaysia Airlines, który leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur został zestrzelony najprawdopodobniej rakietą ziemia-powietrze, odpaloną z terytorium znajdującego się pod kontrolą prorosyjskich bojowników w czwartek. Boeing 777 spadł w okolicach miejscowości Sniżne, na wschód od miast Szachtarsk i Torez w obwodzie donieckim.

(PAP)

lm/ kar/

Komentarze