Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

UE zakaże odkurzaczy - chce w ten sposób ocalić naszą planetę

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 22 sierpnia 2014, 15:14

  • 3
  • Powiększ tekst

Uwaga, szanowni Państwo - poniższa informacja nie jest fałszywa ani nie jest to primaaprilisowy żart tylko informacja jak najbardziej poważna. Unia Europejska zakazuje odkurzaczy. Tak, to prawda - nowe przepisy zakazują nam nabywania odkurzaczy. Powód? Są niebezpieczne dla Ziemi. Tylko pojawia się inny problem - w jaki sposób teraz czyścić nasze mieszkania?

Za kilkanaście dni część modeli odkurzaczy zostanie zakazanych. Wszystko przez nowe przepisy w zakresie efektywności energetycznej, które przyjęła Unia Europejska. Zgodnie z nimi każdy nowy odkurzacz wprowadzany do sprzedaży na jej terenie nie będzie mógł przekroczyć mocy 1600 W. (...) Jednocześnie "wskaźnik zbierania kurzu na dywanie" nie będzie mógł być mniejszy niż 70 proc., a "wskaźnik zbierania kurzu na podłodze twardej" ma wynosić co najmniej 95 proc.

Jak więc będziemy sprzątać w domach?

Komisja Europejska przekonuje, że nowe przepisy są koniecznością i mają pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi poprzez zmniejszenie zużycia energii w Europie. "Odkurzacze będą zużywać mniej energii, zachowując wydajność. Konsumenci zaoszczędzą pieniądze, a Europa zyska, bo zużyją też mniej energii" - tłumaczy Marlene Holzner, rzecznik Komisji Europejskiej.

Przewidujemy drastyczny wzrost sprzedaży odkurzaczy przed 1 września.

TVN24BiŚ/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze