Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Prymas Polski apeluje o wolną Wigilię

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 24 grudnia 2014, 11:05

  • 1
  • Powiększ tekst

Prymas Polski zaapelował do pracodawców, by ci dali swoim pracownikom wolne 24 grudnia. Abp Wojciech Polak napisał w swoim wpisie na Twitterze, by Wigilia - choć od godzin południowych - była czasem wolnym.

Następnie Prymas Polski w licznej asyście dzieci i ich rodziców poświęcił bożonarodzeniową szopkę przy rezydencji arcybiskupów gnieźnieńskich. Wcześniej o wolną Wigilię apelował Cezary Kaźmierczak - prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. (http://wgospodarce.pl/opinie/17680-apel-o-wolna-wigilie)

tytuł

Zachęcam, byście w czasie Bożego Narodzenia jak najwięcej modlili się przy żłobku — zachęcał dzieci abp Polak.

Gnieźnieńska szopka stanęła na Wzgórzu Lecha po raz trzeci – tym razem przy rezydencji arcybiskupów gnieźnieńskich, w sąsiedztwie oświetlonych choinek. Jak na betlejemską stajenkę przystało Świętą Rodzinę z Jezusem na sianku otaczają zwierzęta i mędrcy przybyli ze Wschodu. We wtorkowy wieczór bardzo licznie otoczyły ją także dzieci, które po zakończonych Roratach przyszły ją oficjalnie otworzyć wspólnie z Prymasem Polski.

To bardzo ważne, że tu jesteście, że przyszliście do Pana Jezusa. On na was tutaj czeka także w święta. Zachęcam, byście w czasie Bożego Narodzenia jak najwięcej modlili się przy żłóbku. Ta skromna stajenka przypomina nam o prostocie wielkiego wydarzenia, jakim było narodzenie Jezusa, o tym, że Jezus przyszedł na świat, aby każdą i każdego z nas ogarnąć swoją miłością. Życzę, byśmy Go w te święta spotkali – mówił Prymas.

Abp Polak pytał też dzieci, o czym dowiedziały się na Roratach, jak będzie wyglądała ich Wigilia i wspólnie z maluchami dokładnie obejrzał i przeliczył mieszkańców stajenki. Na koniec wspólnie z wszystkimi zaśpiewał kolędę, a dzieci osobiście obdarował cukierkami – każdy dostał tyle, ile zdołał zmieścić w dłoniach.

lw/ KAI/

Powiązane tematy

Komentarze