Informacje

Sławomir Izdebski na kongresie rolnicznych OPZZ w Warszawie, fot. PAP / Rafał Guz
Sławomir Izdebski na kongresie rolnicznych OPZZ w Warszawie, fot. PAP / Rafał Guz

Za miesiąc rolnicza dogrywka: 18 kwietnia manifestacja w Warszawie rolników z OPZZ Izdebskiego

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 15 marca 2015, 15:35

    Aktualizacja: 15 marca 2015, 15:35

  • 1
  • Powiększ tekst

Manifestację w Warszawie 18 kwietnia oraz planowaną na późniejszy termin blokadę torów kolejowych lub blokadę granic zapowiedział w niedzielę szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski.

"Postulaty, które zostały przekazane na ręce polskiego rządu, na ręce polskiego ministra rolnictwa, nie zostały zrealizowane" - mówił szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski.

Izdebski przemawiał podczas zorganizowanego w stolicy II Kongresu Krajowego OPZZRiOR.

"Teraz panuje przeświadczenie, że rolnicy wyszli w pole, to już skończyły się protesty. (...) Myślą, że my zeszliśmy z dróg pokonani. Otóż, drodzy państwo, absolutnie nie. Dzisiaj podjęliśmy uchwałę, powołaliśmy koordynatorów wojewódzkich, ci mają miesiąc czasu na przygotowanie zjazdów wojewódzkich i już 18 kwietnia przystępujemy do manifestacji w Warszawie" - oświadczył przewodniczący porozumienia.

W lutym jego związek zorganizował szereg blokad dróg, głównie w Polsce wschodniej.

"Spełnia się ten scenariusz, o którym mówiłem, że przyjdzie taki czas, i pani premier doskonale o tym wiedziała, że ludzie - nie tylko rolnicy, ale: rolnicy, górnicy, hutnicy, pielęgniarki, położne, kolejarze, wszyscy razem - wyjdą na ulice i upomną się o swoje prawa" - mówił Izdebski.

Jak poinformował, po 18 kwietnia planowana jest kolejna akcja rolników.

"Będzie to albo blokada torów kolejowych w całej Polsce, albo blokada granic, tych granic, przez które przechodzą, są przewożone nagminnie, półtusze z Danii czy z Niemiec" - tłumaczył. "Tam zechcemy pokazać i obnażyć tę polską rzeczywistość dotyczącą tego kłamstwa, którym się faszeruje opinię publiczną (...) że to samo jest w całej Europie, że powinniśmy się z tym pogodzić" - mówił Izdebski.

W lutym w Warszawie w protestach rolników, którzy domagali się realizacji swoich postulatów, udział wzięło kilka tysięcy osób.

PAP, sek

Powiązane tematy

Komentarze