Informacje

Duża fuzja - lider rozwiązań technologicznych GTECH łączy się z IGT

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 kwietnia 2015, 10:53

    Aktualizacja: 9 kwietnia 2015, 10:53

  • 0
  • Powiększ tekst

Spółka GTECH - światowy lider w zakresie rozwiązań technologicznych dla loterii - połączyła się z firmą IGT (ang. International Game Technology), producentem sprzętu IT dla rynku gier. W wyniku fuzji powstała Spółka, która stanie się liderem w zakresie kompleksowej obsługi klientów z branży gier loteryjnych i kasyn. Nowa firma będzie funkcjonować pod nazwą IGT, zachowując dotychczasową wizualizację graficzną GTECH.

Przyjmując nazwę IGT i identyfikację wizualną GTECH, połączono ze sobą dwie kultowe marki, o ugruntowanej pozycji w dotychczasowych obszarach działań. Łącząc swoje zasoby, wiedzę i doświadczenie, nowopowstała firma będzie miała znaczący wpływ na rozwój i kształtowanie przyszłości branży gier loteryjnych i kasyn.

Dzięki dostępowi do nowych technologii, spółka IGT będzie także cennym partnerem dla klientów na całym świecie, oferując unikalne produkty dla loterii i firm z branży rozrywkowej. Będzie działała w obszarze rozwiązań interaktywnych i gier społecznościowych, zarówno w kanale tradycyjnym, internetowym jak i mobilnym.

Połączenie korporacji GTECH i IGT nie będzie miało wpływu na działalność spółki GTECH Poland, która od ponad 20 lat jest dostawcą rozwiązań i operatorem systemu online w kolekturach Totalizatora Sportowego. Zmiana nazwy polskiego oddziału firmy nastąpi w terminie późniejszym.

GTECH S.p.A jest liderem w projektowaniu oraz dostarczaniu innowacyjnych systemów loteryjnych i rozwiązań technologicznych w tym zakresie. Firma jest notowana na włoskiej giełdzie papierów wartościowych.

International Game Technology (IGT) specjalizuje się w rozwiązaniach IT dla kasyn. Jest też promotorem zmian, które przenoszą doświadczenie graczy z kasyn na rozwiązania internetowe, mobilne i społeczne dla rynków na całym świecie.

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze