Informacje

AFERA FRANKOWA: Protest pod siedzibą Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 25 kwietnia 2015, 10:28

  • 4
  • Powiększ tekst

"Stop bankowym przestępstwom" z takim hasłem na transparentach będą dziś w Warszawie protestować frankowicze. Osoby zadłużone we szwajcarskiej walucie chcą po raz kolejny zwrócić uwagę na swoje problemy i na bezczynność rządu oraz Komisji Nadzoru Finansowego. Dlatego dziś o 13.00 zamierzają manifestować przed siedzibą KNF przy pl. Powstańców Warszawy.

Co prawda Trybunał Konstytucyjny uchylił bankowy tytuł egzekucyjny, ale to częściowe uchylenie, bo zacząć obowiązywać dopiero za rok. Rząd nic nie robi, Związek banków Polskich nabrał wody w usta, a banki nadal robią swoje, czyli gnębią klientów - mówi Tomasz Sadlik ze stowarzyszenia "Pro Futuris", działającego na rzecz osób poszkodowanych przez banki.

Do frankowiczów dołączą osoby, które straciły oszczędności na polisolokatach oraz klienci banków, którzy zaciągnęli kredyty hipoteczne.

Frankowicze domagają się miedzy innymi renegocjacji wszystkich umów, w tym przewalutowania kredytów na złotówki po kursie jaki obowiązywał w dniu zaciągnięcia zobowiązania, likwidacji bankowego tytułu egzekucyjnego i wstrzymania wszystkich postępowań komorniczych.

Pierwszy duży protest frankowiczów odbył się w styczniu po wzroście kursu szwajcarskiej waluty. Na ulicach największych polskich miast manifestowało ponad 5 tysięcy osób.

Źródło: IAR, sek

Powiązane tematy

Komentarze