Informacje

Fot. 3obieg.pl
Fot. 3obieg.pl

40 obciachów Komorowskiego

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 21 maja 2015, 22:37

    Aktualizacja: 24 maja 2015, 23:36

  • 25
  • Powiększ tekst

Podczas pięciu lat prezydentury Bronisław Komorowski dał się poznać Polakom, jako fatalny gospodarz i pokorny wykonawca poleceń Donalda Tuska. Praktycznie przez cały czas siedział cicho w Belwederze i ukryty pod żyrandolem szastał forsą. A gdy tylko się publicznie wychylił, popełniał gafę za gafą. Dlatego stał się symbolem obciachu, polskiego obciachu.

Oto lista - naszym zdaniem - najbardziej żenujących sytuacji z bezpośrednim lub pośrednim udziałem Bronisława Komorowskiego. Nie ułożyliśmy ich w formie rankingu (kolejność jest przypadkowa), bo ciężar tej żenady nas obezwładnił. Może zatem ktoś z Was zaproponuje kolejność?

Bul, sen, parasol, żona Obamy i szogun

„Z jego gaf i pomyłek głowy państwa śmiała się cała Polska. Błędy ortograficzne w kondolencjach dla ofiar tsunami, przysypianie w kościele czy stawanie na krześle w japońskim parlamencie - to tylko niektóre z nich”

Zobacz wideo: Onet.pl

Bronisław Ludwik XIV

"Pałac Prezydencki i inne posiadłości Głowy Państwa to nie Wersal, ale wydatki na remonty są godne Ludwika XIV. W latach 2010-2013 kancelaria prezydenta przeprowadziła renowacje za 12,3 mln zł."

Czytaj więcej: natemat.pl

Wydatki większe niż na dworze brytyjskiej królowej

„Funkcjonowanie dworu królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II kosztuje mniej, niż polscy podatnicy przeznaczają na utrzymanie kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego”

Czytaj więcej: fronda.pl

Droga kancelaria

Miało być tanie państwo, cięcie przywilejów i apanaży. Tymczasem Kancelaria Prezydenta dostanie w przyszłym roku z budżetu o 11 milionów złotych więcej

Czytaj więcej: _fakt.pl

W ciągu 2 lat 30 urlopów!

„Zwykły Polak najczęściej ma jeden urlop w roku, czasem dwa. Ale 30 urlopów w dwa lata? Tyle razy od początku sprawowania funkcji głowy państwa odpoczywał w prezydenckich rezydencjach w Juracie i Wiśle Bronisław Komorowski.”

Czytaj więcej: dziennik.pl

Fantastyczna luminacja

„Prezydent Bronisław Komorowski zafundował sobie iluminację Pałacu Namiestnikowskiego za prawie 600 tysięcy złotych. Do przetargu na dostawę i montaż energooszczędnych urządzeń do oświetlenia pałacu zgłosiła się tylko jedna firma.”

Czytaj więcej: rmf24.pl

Państwo bez głowy

"Bronisław Komorowski piastuje urząd prezydenta od 9.00 do 18.00. Potem pędzi do domu, bo żona czeka z kolacją."

Czytaj więcej: Newsweek

Przeszukane pokoje zmarłych posłów

"ABW weszła do hotelu po godzinie 12.00, czyli w około trzy godziny po tragedii. Zdaniem dziennika, funkcjonariusze mieli zgodę marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego."

Czytaj więcej: Wirtualna Polska

Po winie u biskupa na grób Walentynowicz

„Asystenci marszałka Bronisława Komorowskiego Waldemar Strzałkowski i Jerzy Smoliński składali wieniec na grobie pochowanej w środę Anny Walentynowicz pod wpływem alkoholu (...)”

Czytaj więcej: tvn24.pl

Powrót kultu jednostki

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski chce by w każdej polskiej ambasadzie zawisły obowiązkowo portrety prezydenta Bronisława Komorowskiego. Taka praktyka była dotąd znana z czasów Bolesława Bieruta.

Czytaj więcej: Polskie Radio

Otwarcie "schetynówki" w Budzie Ruskiej. Prezydent ma tam działkę

"Blisko 6 km asfaltowej drogi powstało z Kopca do Budy Ruskiej (Podlaskie) w ramach budowy tzw. schetynówek. W Budzie Ruskiej swoją posiadłość ma prezydent Bronisław Komorowski."

Czytaj więcej: Gazeta Wyborcza

Order za wyroki na zlecenie bezpieki

„Odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim OOP sędzia Zbigniew Pannert był w okresie stanu wojennego prokuratorem, który oskarżał działaczy opozycyjnych w procesach politycznych”

Czytaj więcej: Interia

Jaruzelski na posiedzeniu RBN

Wojciech Jaruzelski został zaproszony przez nowego prezydenta na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Czytaj więcej: Rzeczpospolita

Wojna o krzyż

„Głupią, nieroztropną decyzją o usunięciu krzyża Bronisław Komorowski rozpoczął wojnę. I to on ponosi odpowiedzialność za to co się dzieje, za przepychanki przed pałacem i podział społeczeństwa”

Czytaj więcej: Newsweek

Prześladowania Roberta Frycza

Cenzura polityczna i ograniczanie wolności słowa - takich kategorii użył autor krytycznego wobec Bronisława Komorowskiego serwisu AntyKomor.pl, komentując przeszukanie jego mieszkania i zarekwirowanie laptopa przez funkcjonariuszy ABW. Strona została zamknięta. Śledztwo w sprawie publicznego znieważenia prezydenta jest w toku.

Czytaj więcej: wiadomości24.pl

Jan Paweł Trzeci...

Jak dać gigantyczną plamę, a potem to jeszcze bardziej fatalnie wyczyścić...

Zobacz wideo: Youtube

"Jaki prezydent, taki zamach"

„Żałuję, że nie powiedziałem tego mocniej - tak Bronisław Komorowski odpowiedział na pytanie, czy nie żałuje swojego komentarza po ostrzelaniu kolumny Lecha Kaczyńskiego w Gruzji”

Czytaj więcej: Polska The Times

Zbąszynek Wielkopolski

"W Zbąszynku kandydat Platformy Obywatelskiej gościł wśród tamtejszych strażaków... "Tu, w Wielkopolsce..." - zagaja głowa państwa. "Panie prezydencie, jesteśmy na terenie woj. lubuskiego..."

Czytaj więcej: wPolityce.pl

Nie będzie wojny na Ukrainie?

„Nie sądzę, żeby dzisiaj Rosja mogła w stosunku do Ukrainy spróbować zastosować metody, które zastosowała wobec o wiele mniejszej Gruzji” (Bronisław Komorowski na antenie RMF FM)

Czytaj wywiad: rmf24.pl

Polskie lasy na odszkodowania dla Żydów

„Ambasador USA w Warszawie informuje Biały Dom, że Polska chce pokryć roszczenia żydowskie środkami pozyskanymi ze sprzedaży lasów państwowych i nieruchomości. Obietnice składa Komorowski w imieniu Tuska.”

Czytaj więcej: Wikileaks.org

Urodziny Kwaśniewskiego

„Ależ to musiała być impreza. Aleksander Kwaśniewski skończył 60 lat, a imprezę w Belwederze wyprawił mu prezydent Bronisław Komorowski”

Czytaj więcej: Fakt.pl

Patron Karolaka

"Karolak straszy powrotem PiS i odsłania kulisy swojego poparcia dla PO. "Po kampanii wyborczej wygranej przez prezydenta Komorowskiego dostałem pytanie z PO: co ty byś chciał do tego swojego teatru?"

Czytaj więcej: wPolityce.pl

Nepotyzm pod nosem

"Kancelaria Prezydenta RP zatrudnia pasierbicę wiceszefa gabinetu Bronisława Komorowskiego, Sławomira Rybickiego."

Zobacz wideo: Telewizja Republika

Pomysły „sprzeczne z międzynarodowymi standardami”

„Polskie przepisy dotyczące organizacji zgromadzeń są sprzeczne z międzynarodowymi standardami, można im także wiele zarzucić w odniesieniu do zapisów konstytucji – oceniła Fundacja Helsińska w opinii skierowanej do Trybunału Konstytucyjnego. Nowy projekt przepisów to pomysł prezydenta Komorowskiego.”

Czytaj więcej: Telewizja Republika

Przedsiębiorczy doradca

„Dyrektor Kreatywny Grupy DDB, której spółka zależna zrobiła spot "10 lat świet(l)nych", jest społecznym doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego”

Czytaj więcej: Rzeczpospolita

Tylko dla zauszników

Prezydent Komorowski wciąż hojny. Jako jedyny nagrodził swoich ministrów i doradców. Po ubiegłorocznej awanturze o nagrody dla członków prezydium Sejmu jedynie Bronisław Komorowski zdecydował się na wypłacenie rocznych nagród swoim ministrom i doradcom. Łącznie wyniosły one blisko 200 tys. zł

Czytaj więcej: newsweek.pl

Ciuciubabka z Trybunałem Konstytucyjnym

"Trybunał Konstytucyjny wbrew słowom prezydenta nie otrzymał jeszcze do rozpatrzenia ustawy o OFE. Gazeta przypomina, że gdy Bronisław Komorowski podpisywał ustawę, przewidującą przejęcie przez państwo części oszczędności emerytalnych, zapowiedział, że skieruje ją równocześnie do Trybunału Konstytucyjnego."

Czytaj więcej: Wirtualna Polska

Zapomniane ofiary zbrodni UPA

"W 70. rocznicę największej zbrodni UPA na Polakach - wymordowania ok. 1000 mieszkańców dwóch polskich wiosek na Wołyniu: Ostrówek i Woli Ostrowieckiej prezydent Komorowski miał odsłonić pomnik ku czci ofiar. Słowa jednak nie dotrzymał."

Czytaj więcej: niezależna.pl

Bolszewicki sojusznik

„Dyplomatyczny skandal w Kancelarii Prezydenta z ambasadą Węgier w tle. Ludzie Bronisława Komorowskiego do ostatnich chwil przed wizytą prezydenta Pala Schmitta blokowali inicjatywę umieszczenia na frontonie jednego z warszawskich budynków tablicy upamiętniającej pomoc Budapesztu w czasie wojny z bolszewikami w 1920 roku.”

Czytaj więcej: wPolityce.pl

Kręcenie referendum

"W prezydenckim projekcie znalazł się zapis, który ograniczy siłę referendów lokalnych. Aby jego wynik był wiążący, będzie musiało wziąć w nim udział co najmniej tylu mieszkańców, co w wyborach samorządowych!"

Czytaj więcej: Metro

Lanser za wszelką cenę

"Dla lansowania Święta Wolności prezydent Komorowski nie cofnął się nawet przed publicznym kłamstwem" - pisze na swoim blogu Marcin Mastalerek. Jak wyjaśnia, chodzi o oświadczenie, że wraz z żoną głosował 4 czerwca 1989 roku. Poseł PiS przywołuje wywiad z Anną Komorowską, z którego wynika, iż nic takiego nie miało miejsca. "To już nie jest nawet gafa, (...) to po prostu kłamstwo"

Czytaj więcej: Onet.pl

Patron akcji „Orzeł może”

Kotyliony, balony, różowe flagi i czekoladowy orzeł bez korony. Żenująca akcja pod patronatem głowy państwa

Zobacz wideo: Youtube

Swoich trzeba hołubić

"245 tysięcy złotych premii dla marszałek i wicemarszałków Sejmu to jeszcze nic. Okazuje się, że Bronisław Komorowski o wiele hojniej nagradza pracowników swojej kancelarii. Prezydent w 2012 roku przyznał ponad pół miliona złotych premii."

Czytaj więcej: dziennik.pl

Ograniczanie demokracji

„Jeśli wejdzie w życie ustawa samorządowa przygotowywana przez Bronisława Komorowskiego, prezydenci miast będą mogli zostać senatorami i staną się praktycznie nieodwołalni”

Czytaj więcej: Interia.pl

Kwity na PiS

„ABW szuka taśmy dokumentującej rozmowę przebywającego w areszcie oszusta Krzysztofa W. z prezydentem Bronisławem Komorowskim - twierdzi serwis NowyEkran.pl. Rozmowa ta miała odbyć się w 2007 r. Według W. ówczesny marszałek sejmu miał sugerować, że pomoże w załatwieniu pewnej sprawy w zamian za "kwity" na PiS.”

Czytaj więcej: Wirtualna Polska

"Zelwer" w BBN

"W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyły się konsultacje z przedstawicielami Aparatu Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Stronę polską reprezentował Zdzisław Lachowski, który według dokumentów służb specjalnych PRL został zarejestrowany jako tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Zelwer”

Czytaj więcej: niezależna.pl

Odznaczenia dla członków PKW

"Za zasługi na rzecz umacniania demokratycznego prawa wyborczego prezydent Bronisław Komorowski oznaczył w piątek kilkudziesięciu komisarzy wyborczych, pracowników Państwowej Komisji Wyborczej oraz Krajowego Biura Wyborczego."

Czytaj więcej: Wprost

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze