Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Efekt protestu ekologów? Miliony strat dla legendarnego lotniska, zagrożenie życia pasażerów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 13 lipca 2015, 12:11

  • 1
  • Powiększ tekst

Zarząd londyńskiego portu lotniczego Heathrow ostrzegł w poniedziałek pasażerów przed opóźnieniami i odwołaniami lotów po tym, gdy deklarujący walkę ze zmianami klimatycznymi demonstranci wtargnęli nad ranem przez ogrodzenie na pas startowy.

Po przecięciu siatki ogrodzenia kilkanaścioro aktywistów ugrupowania Plane Stupid (Samolot Głupi) weszło około godziny 3.30 nad ranem czasu lokalnego (4.30 czasu polskiego) na północny pas startowy, protestując w ten sposób przeciwko planom rozbudowy Heathrow. By utrudnić ich usunięcie, demonstranci skuli się razem i położyli na betonie lub też przytroczyli się do ogrodzenia. Sześcioro z nich aresztowano.

Ogłoszony wcześniej w tym miesiącu raport niezależnej komisji głosi, że zbudowanie na Heathrow trzeciego pasa startowego będzie najlepszym sposobem na zapewnienie Wielkiej Brytanii pilnie potrzebnego wzrostu przepustowości komunikacji powietrznej. Działacze ekologiczni są oburzeni ustaleniami, jakie przedstawiła komisja po trzech latach swych prac i twierdzą, że nowy pas startowy pogorszy jakość powietrza oraz przyspieszy zmiany klimatyczne.

Zarząd Heathrow wezwał pasażerów do sprawdzania z wyprzedzeniem statusu ich lotów. Oba pasy startowe pozostają otwarte i na miejscu jest policja.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze