Informacje

Rafał Matusiak, Prezes Kasy Krajowej SKOK fot. Apella
Rafał Matusiak, Prezes Kasy Krajowej SKOK fot. Apella

Międzynarodowe stanowisko dla Rafała Matusiaka, prezesa Kasy Krajowej SKOK

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 14 lipca 2015, 23:19

    Aktualizacja: 16 lipca 2015, 16:41

  • 1
  • Powiększ tekst

Prezes Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Rafał Matusiak został członkiem Rady Dyrektorów Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU).

Rafał Matusiak, prezes Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej został wybrany do Rady Dyrektorów wiodącej, międzynarodowej organizacji i agencji rozwoju unii kredytowych na całym świecie podczas dorocznej międzynarodowej konferencji Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU), która odbywa się w tym roku w amerykańskim Denver.

Wybór Rafała Matusiaka jest wyrazem uznania i docenienia roli, jaką polskie Kasy Kredytowe pełnią nie tylko w tej części Europy, ale i na całym świecie. Przykład polskich SKOK-ów stawiany jest za wzór organizacji spółdzielczo-finansowej na wszystkich kontynentach, co ma szczególny wymiar w trudnych czasach dla wielu gospodarek świata — poinformował w specjalnym komunikacie Andrzej Dunajski, rzecznik prasowy Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej

WOCCU jest instytucją zrzeszającą 57 tysięcy unii kredytowych (ich odpowiednikami w Polsce są Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe) ze 105 krajów. Do instytucji tych należy przeszło 217 milionów ludzi ze wszystkich zakątków globu.

Od 2013 roku, w dwuletniej kadencji na czele WOCCU - po raz pierwszy w historii tej organizacji - stał Polak, senator Grzegorz Bierecki, twórca polskich spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Powierzenie mu tej funkcji było wyrazem uznania dla bezprecedensowego sukcesu, jaki odniosły w ciągu ostatnich dwóch dekad polskie SKOK-i.

W tegorocznej konferencji WOCCU w Denver uczestniczyło, ponad 3 tys. liderów spółdzielczości finansowej z całego świata. Menadżerowie, eksperci i naukowcy rozmawiali m.in. o ścieżkach rozwoju dla unii kredytowych, relacjach instytucji finansowych z organami państwa, doskonaleniu prawodawstwa czy nowych rozwiązaniach biznesowych.

Robocze spotkania rozpoczęły się w ubiegłą środę, a sobota była dniem oficjalnego otwarcia obrad. Konferencja potrwa do 15 lipca br.

Rafał Matusiak stoi na czele Kasy Krajowej SKOK od 2012 roku. Zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Biereckiego, senatora Prawa i Sprawiedliwości.

Powiązane tematy

Komentarze