Informacje

List otwarty Senatora Grzegorza Biereckiego - Platforma Obywatelska za pomocą kłamstwa i insynuacji oczernia Prezydenta Rzeczpospolitej

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 października 2015, 21:48

  • 5
  • Powiększ tekst

Ze zdumieniem i zażenowaniem przyjąłem najnowszy film kampanijny Platformy Obywatelskiej, w którym za pomocą kłamstwa i insynuacji partia władzy próbuje oczernić Prezydenta Rzeczypospolitej, liderów największej partii opozycyjnej a także mnie i moich współpracowników.

Opublikowany przez PO film dotyczący spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych opiera się na tezach zawartych w artykule tygodnika „Wprost” z marca br. Wskazują na to sami autorzy tego kuriozalnego „dzieła”. Tymczasem w miniony poniedziałek (12.10.2015 r.) wydawca „Wprost” odwołał w specjalnym oświadczeniu wszystkie nieprawdziwe zarzuty i nieuprawnione opinie sformułowane w tekście z marca. Ja sam oraz moi współpracownicy zostaliśmy przez wydawcę tego tygodnika przeproszeni.

Z zestawienia powyższych faktów wynikają dwie możliwości: albo sztabowcy Platformy Obywatelskiej zostali w ciągu ostatniego tygodnia pozbawieni dostępu do wszelkich mediów, albo też, celowo i w sposób absolutnie cyniczny, partia władzy postanowiła na finiszu kampanii brnąć w kłamstwo. Bez względu na okoliczności mamy do czynienia z budzącą politowanie hucpą, której reżyserzy – jak się wydaje – chcą choć na krótką chwilę odwrócić uwagę opinii publicznej od prawdziwych afer i gigantycznych nadużyć, będących owocem ośmioletnich rządów koalicji PO-PSL.

Kampania wyborcza nie usprawiedliwia stosowania brudnych chwytów, nie usprawiedliwia kłamstwa i insynuacji. Walkę o władzę należy prowadzić w sposób przyzwoity a przeciwników politycznych traktować z należnym im szacunkiem. Platforma Obywatelska o tych podstawowych prawdach po raz kolejny zapomniała.

Grzegorz Bierecki

Senator RP

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze