Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

"Wprost" po raz kolejny przeprasza za nieprawdziwe informacje na temat senatora Grzegorza Biereckiego

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 19 października 2015, 13:15

  • 1
  • Powiększ tekst

W dzisiejszym (19.10.2015) wydaniu tygodnika „Wprost” zostało ponownie opublikowane oświadczenie wydawcy tego pisma, w którym odwołane zostają wszystkie nieprawdziwe zarzuty i nieuprawnione sugestie kierowane wobec senatora Grzegorza Biereckiego i jego współpracowników.

Wydawca „Wprost” przeprasza senatora Grzegorza Biereckiego i jego współpracowników za publikację z marca br., która mogła narazić ich na utratę zaufania. W dzisiejszym tygodniku czytamy:

„Agencja Wydawniczo – Reklamowa „Wprost” Sp. z o.o. przeprasza Pana senatora Grzegorza Biereckiego, Pana prof. Dr hab. Adama Jedlińskiego oraz Pana Jarosława Biereckiego za to, że w tygodniku „Wprost” nr 11/2015 zostały rozpowszechnione nieprawdziwe zarzuty i nieuprawnione sugestie godzące w ich dobre imię, które naraziły ich na utratę zaufania.

Oświadczamy, że zawarte w tygodniku „Wprost” nr 11/2015 zarzuty i sugestie, sformułowane na podstawie pisma Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 3 marca 2015 r., iż likwidacja Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych była aferą, a Pan Grzegorz Bierecki, Pan Adam Jedliński oraz Pan Jarosław Bierecki dopuścili się przywłaszczenia środków pieniężnych, są nieuprawnione.
Agencja Wydawniczo – Reklamowa „Wprost” Sp. z o.o.”

Artykuł tygodnika „Wprost” rozpoczął trwającą wiele miesięcy medialno-polityczną nagonkę na senatora Grzegorza Biereckiego, jego współpracowników, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe a także na cały obóz patriotyczny, obwiniany przez polityków rządzącej koalicji oraz sprzyjające im media o rzekome nieprawidłowości w SKOK-ach.

Publikacje i wypowiedzi powielające tezy artykułu z „Wprost” były elementem brudnej gry politycznej najpierw w kampanii prezydenckiej, później zaś w kampanii parlamentarnej. Niestety, dzieje się tak nadal. Rządząca Platforma Obywatelska - mimo jednoznacznego, nie pozostawiającego żadnych wątpliwości oświadczenia wydawcy „Wprost” - znowu opiera się na nieprawdziwym artykule w swoich działaniach kampanijnych. Dowodem jest jeden ze spotów tej partii, w którym przywoływane są fałszywe stwierdzenia i opinie sformułowane w marcu przez tygodnik „Wprost”.

  • Wszystko wskazuje na to, że sztabowcy Platformy Obywatelskiej celowo i w sposób absolutnie cyniczny postanowili brnąć w kłamstwo. W moim przekonaniu kampania wyborcza nie usprawiedliwia stosowania brudnych chwytów, nie usprawiedliwia kłamstwa i insynuacji. Walkę o władzę należy prowadzić w sposób przyzwoity a przeciwników politycznych traktować z należnym im szacunkiem. Platforma Obywatelska o tych podstawowych prawdach po raz kolejny zapomniała – komentuje senator Grzegorz Bierecki.

Powiązane tematy

Komentarze