Informacje

Angelina Jolie, fot. Foter.com/Foreign and Commonwealth Office/CC BY
Angelina Jolie, fot. Foter.com/Foreign and Commonwealth Office/CC BY

Gwiazda kina zostanie wykładowcą w... London School of Economics

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 24 maja 2016, 10:37

    Aktualizacja: 24 maja 2016, 10:38

  • 6
  • Powiększ tekst

Czołowa gwiazda Hollywood Angelina Jolie została mianowana profesorem wizytującym na prestiżowej brytyjskiej uczelni London School of Economics. Jolie ma prowadzić zajęcia ze studentami w ramach nowego programu studiów magisterskich "Kobiety, Pokój i Bezpieczeństwo".

Program ma propagować równość obu płci i pomagać kobietom będących ofiarami konfliktów na całym świecie. Wśród pozostałych trzech nowych wykładowców znalazł się były brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague, który w 2010 r. wystąpił, razem z Angeliną Jolie, z inicjatywą zapobiegania przestępstwom seksualnym w rejonach konfliktów.

Jolie, która jest również specjalną wysłanniczką Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, wyraziła nadzieję w opublikowanym oświadczeniu, że inne instytucje akademickie pójdą za przykładem nowego programu. "Konieczne jest bowiem pogłębienie dyskusji o rozszerzeniu praw kobiet i położeniu kresu bezkarności za przestępstwa, które w sposób nieproporcjonalny dotykają kobiet w rejonach konfliktów" - oświadczyła Jolie. Jako szczególnie palący problem wymieniła przestępstwa na tle seksualnym, których ofiarami padają kobiety.

Aktorka dodała, że "z niecierpliwością" oczekuje rozpoczęcia pracy ze studentami, z którymi chce się podzielić doświadczeniami ze swojej pracy specjalnej wysłanniczki ONZ.

(PAP)

Powiązane tematy

Komentarze