Informacje

fot. Foter.com/StockMonkeys.com/CC BY
fot. Foter.com/StockMonkeys.com/CC BY

Polskie kluby piłkarskie zaczynają walkę o duże pieniądze

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 11 lipca 2016, 11:35

    Aktualizacja: 11 lipca 2016, 11:36

  • 0
  • Powiększ tekst

Wtorkowy wyjazdowy mecz piłkarzy Legii Warszawa z bośniackim Zrinjskim Mostar to pierwszy krok mistrza Polski w walce o ogromne pieniądze. Za sam udział w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów stołeczny klub otrzyma 300 tys. euro, a za awans - kolejne 400 tys.

Przebrnięcie trzeciej rundy skutkuje już znacznie wyższą premią. Nawet za porażkę w dwumeczu czwartej rundy (play off) klub otrzyma trzy miliony euro, natomiast za zwycięstwo - dwa miliony oraz wynagrodzenie za awans do fazy grupowej LM w wysokości 12 mln euro. W tej fazie rozgrywek polski zespół wystąpił po raz ostatni w sezonie 1996/97 - był nim Widzew Łódź.

Dwa inne polskie kluby grają w mniej prestiżowym pucharze, czyli Lidze Europejskiej. Piast Gliwice rozpoczyna rywalizację od drugiej rundy, do której zakwalifikowało się też KGHM Zagłębie Lubin. Lubinianie zagrają z Partizanem Belgrad, a Piast - z IFK Goeteborg. Z rozgrywek odpadła już Cracovia, która za udział w pierwszej rundzie kwalifikacji otrzymała 200 tysięcy euro.

Stawki obowiązują od poprzedniego sezonu do 2018 roku. Dokładne dane podano w marcu 2015 roku w Sztokholmie, na posiedzeniu Europejskiego Stowarzyszenia Klubów.

tytuł

(PAP)

Czytaj także: Portugalia otrzymała rekordową premię za wygranie Euro 2016

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze