Informacje

To już oficjalne: marka LOTTO partnerem tytularnym piłkarskiej Ekstraklasy

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 15 lipca 2016, 11:31

  • 0
  • Tagi: biznes Ekstraklasa lotto piłka nożna sport Totalizator Sportowy
  • Powiększ tekst

Marka LOTTO została partnerem tytularnym rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy. Roczną umowę podpisali prezesi Ekstraklasy SA i Totalizatora Sportowego, a oficjalne ogłoszenie nastąpiło na konferencji prasowej w Warszawie. W piątek 15 lipca rozpoczyna się nowy sezon ligowy.

Rozgrywki 2016/2017 będą nosiły nazwę LOTTO Ekstraklasa.

"Za nami rekordowy sezon ekstraklasy. Stadiony w całej Polsce odwiedziło łącznie 2,7 miliona kibiców, a aż 15 piłkarzy naszej ligi zostało powołanych na Euro 2016 i stanowiło o sile swoich reprezentacji narodowych. To pokazuje, jak dynamicznie rozwija się polska piłka. Ten ogromny potencjał dostrzegany jest już nie tylko na boisku, ale także przez partnerów biznesowych" - powiedział prezes Ekstraklasy SA Dariusz Marzec.

Do tej pory Totalizator Sportowy był partnerem strategicznym rozgrywek piłkarskiej elity w Polsce.

"Totalizator Sportowy wspiera polski sport od blisko 60 lat, dlatego połączenie marki LOTTO oraz najwyższej piłkarskiej ligi zawodowej w Polsce jest naturalnym krokiem w rozwoju obu spółek" - stwierdził prezes tej firmy Łukasz Łazarewicz.

Szczegóły finansowe rocznego kontraktu nie zostały ujawnione. Umowa może zostać przedłużona na kolejne lata.

Sezon 2016/17 ekstraklasy rozpocznie się w piątek - od zaplanowanego na godz. 18 meczu Wisły Płock z Lechią Gdańsk. Tego samego dnia o 20.30 Śląsk zmierzy się we Wrocławiu z Lechem Poznań.

Broniąca tytułu Legia Warszawa podejmie w sobotę o 20.30 Jagiellonię Białystok. Inauguracyjną kolejkę zakończy poniedziałkowy mecz, w którym Bruk-Bet Termalica Nieciecza zagra u siebie z Arką Gdynia.

Do końca roku odbędzie się łącznie 20 kolejek, czyli pięć "awansem" z rundy wiosennej. Zimowa przerwa rozpocznie się 19 grudnia. Rozgrywki w 2017 roku zostaną wznowione 10 lutego, zaś 30. kolejka, ostatnia w części zasadniczej, odbędzie się 22 kwietnia. Po jej zakończeniu drużyny utworzą dwie ośmiozespołowe grupy - mistrzowską i spadkową. Koniec sezonu - 4 czerwca.

(PAP)

Komentarze