Informacje

Fot. Freeimages/simon stratford
Fot. Freeimages/simon stratford

Uwaga na oszustów podszywających się pod duży polski bank!

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 sierpnia 2016, 16:02

  • 0
  • Powiększ tekst

Jeden z największych banków w Polsce ostrzega swoich klientów przed oszustami, którzy od soboty wysyłają fałszywe wiadomości i próbują wyłudzić pieniądze z kont. Nie dajcie się nabrać!

Swoich klientów o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z działaniami oszustów prosi mBank, jeden z liderów rynku w Polsce.

Pierwsze alarmujące sygnały pojawiły się w minioną sobotę, kiedy internetowi oszuści zaczęli wysyłać fałszywe wiadomości z komunikatem o rzekomej blokadzie rachunku, zalecając jednocześnie przejście przez procedurę, która ma służyć wyłącznie do wyłudzenia danych identyfikacyjnych i loginów klientów mBanku. Link zawarty we wspomnianych wiadomościach od oszustów prowadzi bowiem do fałszywej strony logowania na konto.

Jak nie dać się nabrać?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że w sprawach takich jak zablokowanie konta żaden bank nigdy nie kontaktuje się ze swoimi klientami poprzez wiadomości e-mail. Druga sprawa: nigdy nie umieszcza w takiej korespondencji odnośników do stron logowania czy witryn rzekomo odblokowujących konto. Odblokowanie konta zawsze wymaga kontaktu co najmniej telefonicznego i szczegółowej weryfikacji danych właściciela rachunku.

Należy też upewnić się, czy połączenie z bankiem jest nawiązywane przez zabezpieczony i zaszyfrowany protokół SSL. Świadczy o tym obecność kłódki na początku paska adresu przeglądarki.

/mbank

>> Czytaj również: Nowy taryfikator, więcej punktów karnych. Policja kręci bat na kierowców

Powiązane tematy

Komentarze