Informacje

fot. Facebook
fot. Facebook

14 imigrantów... bogatszych od Donalda Trumpa!

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 10 października 2016, 12:29

  • 3
  • Powiększ tekst

Na liście 400 najbogatszych Amerykanów, przygotowanej przez amerykański magazyn Forbes, w tym roku pojawiły się 42 osoby urodzone poza Stanami Zjednoczonymi. 14 z nich zgromadziło większy majątek od Donalda Trumpa, kandydata na prezydenta USA.

Łączny majątek imigrantów, którzy znaleźli się pośród czterystu najbogatszych ludzi Ameryki, wynosi prawie 250 mld dolarów. Wśród 42 obywateli spoza Ameryki najliczniejsi to mieszkańcy Izraela oraz Azji. 15 osób pochodzi z Europy, 1 osoba z Australii oraz 1 z Ameryki Południowej.

Czterdziestu, spoza Stanów Zjednoczonych, swój majątek zgromadziło dopiero po przyjeździe do kraju.

Na czele pierwszej czternastki stoi współzałożyciel Google – Sergey Brin, którego fortunę szacuje się na kwotę 37,5 mld dolarów. Aktualnie jest prezesem spółki Alphabet (w strukturach której znajduje się obecnie Google). Do USA przyjechał w wieku 6 lat, a urodził się na ziemiach należących do bloku państw byłego Związku Radzieckiego.

Również i w Dolinie Krzemowej imigranci zrobili „zamieszanie”. To do nich zalicza się Elon Musk – twórca Tesli, Jan Koum – współzałożyciel komunikatora WhatsApp czy Jeff Skoll – założyciel platformy sprzedażowej eBay.

Jak na tej liście plasuje się kandydat na prezydenta USA, Donald Trump? Aż 14 imigrantów z tegorocznego rankingu „Forbesa” zgromadziło większy majątek od niego. Majątek Trumpa to suma 3,7 mld dolarów i w porównaniu z ubiegłym rokiem stopniała o 800 mln dolarów.

Co ciekawe, amerykański polityk i biznesmen o korzeniach niemieckich, szkockich oraz szwedzkich nie pała sympatią do imigrantów. W wywiadzie dla telewizji NBC powiedział, że gdyby został prezydentem USA, deportowałby nielegalnych imigrantów.

/Forbes

Powiązane tematy

Komentarze