Informacje

„wSieci”: Prezydent Andrzej Duda i wicepremier Mateusz Morawiecki do polskich przedsiębiorców przed Kongresem 590

Sieci

Sieci

Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce

  • Opublikowano: 13 listopada 2016, 20:37

  • 4
  • Powiększ tekst

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” znalazł się specjalny dodatek przygotowany z okazji odbywającego się w dniach 17-18 listopada w Rzeszowie Kongresu 590, który w założeniach twórców będzie forum wymiany idei, doświadczeń polskich specjalistów z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji

16 listopada minie rok od zaprzysiężenia rządu, na czele którego stanęła premier Beata Szydło. Następnego dnia w Rzeszowie rozpocznie się Kongres 590. Wydarzenie wzięło swoją nazwę od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez polskie firmy. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Fundacja im. Sławomira Skrzypka, której fundatorem został profesor Adam Glapiński, prezes NBP.

Dodatek rozpoczyna list prezydenta Andrzeja Dudy, który zwracając się do uczestników Kongresu zauważył: Polskim przedsiębiorcom potrzebne jest zrozumienie i wsparcie ze strony społeczeństwa, ale w jeszcze większym stopniu ze strony państwa. Rozwój Polski, w tym realizacja ambitnej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, nie jest możliwy bez tworzenia dobrego klimatu dla przedsiębiorczości. Konieczne są proste, trwałe, przejrzyste reguły prawne, jasne zasady polityki podatkowej. […] Podczas Kongresu 590 zostanie ogłoszona „Konstytucja Biznesu” – pakiet takich właśnie pożądanych regulacji. To konkretny przykład dobrej zmiany, której oczekują środowiska przedsiębiorców.

Natomiast wicepremier Mateusz Morawiecki w swoim liście do przedsiębiorców wskazuje: Doskonale pamiętamy o tym, że biznes to codzienne pokonywanie przeszkód. Zwłaszcza tych na linii firma-urzędy. Przygotowaliśmy więc największą reformę prawa gospodarczego od początku polskiej transformacji. Będziemy ją wprowadzać pakietowo, bo chcemy działać w sposób odpowiedzialny i przemyślany. Pierwszy pakiet – „100 zmian dla firm” – jest już gotowy, a większość propozycji wejdzie w życie z początkiem 2017 r. […]. Podczas Kongresu 590 dokonamy drugiej odsłony ułatwień w postaci „Konstytucji biznesu”. To systemowe modyfikacje, które zdecydowanie na lepsze zmienią filozofię prowadzenia biznesu w Polsce. W dodatku znalazły się także przykłady konkretnych rozwiązań zapisanych w gotowych już projektach ustaw autorstwa Ministerstwa Rozwoju – „100 zmian dla firm”, czyli pakiet ułatwień dla polskich przedsiębiorców.

Specjalny dodatek „wSieci”, w objętości 40 stron przygotowany na Kongres 590 zawiera ponadto wiele materiałów, wywiadów, komentarzy, artykułów przybliżających polskie firmy i ich działalność.

Więcej materiałów w specjalnym dodatku na Kongres 590 w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” już 14 listopada, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

tytuł

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze