Informacje

Ruszył Kongres 590: „Uwalniamy polski potencjał!”

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 listopada 2016, 11:27

    Aktualizacja: 17 listopada 2016, 14:03

  • 7
  • Powiększ tekst

Z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło, wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa NBP Adama Glapińskiego - w czwartek przed południem w podrzeszowskiej Jasionce rozpoczął się Kongres 590. . Motywem przewodnim dwudniowej impreza skierowana głównie do polskich przedsiębiorców i właścicieli marek, opatrywanych kodem kreskowym, zaczynającym się do cyfr 5-9-0 jest hasło „Uwalniamy polski potencjał”. Jednym z partnerów medialnych imprezy jest "Gazeta Bankowa"

Kongres 590, który zgromadził ponad 2600 uczestników, ma być nową platformą wymiany idei i doświadczeń polskich specjalistów z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji, najważniejszych w Polsce polityków i przedsiębiorców. Debata ma toczyć się wokół znoszenia barier dla przedsiębiorców, aby wyrwać Polskę z pułapek rozwojowych.

Impreza swoją nazwę wzięła od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane przez polskim producentów, bądź dystrybuowane przez polskie firmy. Jego głównym organizatorem jest Fundacja im. Sławomira Skrzypka, b. prezesa NBP, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Honorowy partronat nad imprezą objął Prezydent RP, Andrzej Duda.

Do Jasionki, oprócz najważniejszych przedstawicieli władz, przyjechali również reprezentanci największych polskich i zagranicznych firm, m.in. PKO BP, PZU, PGNiG, Asseco, CD Projekt, Google, Inglot, Intel, Orange, Pratt&Whitney. Jednym z gości imprezy będzie Bruce Dickinson, wokalista zespołu Iron Maiden i właściciel firmy zajmującej się serwisowaniem samolotów pasażerskich.

Kongres otworzył prezydent Andrzej Duda, który w trakcie imprezy wręczy sześć nagród gospodarczych w kategoriach: lider MSP, narodowy sukces, międzynarodowy sukces, odpowiedzialny biznes, start-up PL, Badania i Rozwój.

W czwartek planowane jest również wystąpienie premier Beaty Szydło oraz prezesa NBP Adama Glapińskiego.

W piątek, drugiego dnia kongresu wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki ma przedstawić "Konstytucję biznesu", czyli pakiet rozwiązań ułatwiających prowadzenie firm. Morawiecki mówił, że "konstytucja biznesu ma (...) zmniejszyć obciążenia administracyjne, przyspieszyć procesy wydawania decyzji budowlanych, środowiskowych, żeby polscy przedsiębiorcy mogli rzeczywiście więcej inwestować".

Na kongres będzie się składało kilka bloków tematycznych, w ramach których odbywać się będą panele. Wśród poruszanych tematów będą m.in. bariery rozwoju przedsiębiorczości w Polsce czy ekspansja firm z Polski na rynki zagraniczne. Jeden z bloków poświęcony będzie również współpracy polskiego biznesu w kraju i na emigracji, a także temu, w jaki sposób przyciągnąć polonijny kapitał, technologie i produkty do Polski.

Istotnym tematem kongresu będą także startupy. Młodym przedsiębiorcom i innowatorom polskiej gospodarki będzie poświęcony jeden z bloków tematycznych imprezy.

Sek, PAP

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze