Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

"Solidarność": Przy obecnym finansowaniu służby zdrowia nie ma możliwości sprawiedliwego wynagradzania pracowników

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 13 grudnia 2016, 12:56

  • 3
  • Powiększ tekst

NSZZ "Solidarność" oczekuje realizacji programu ochrony zdrowia przez Prawo i Sprawiedliwość, który miał zwiększyć zaangażowanie państwa – także w kontekście odpowiedzialności finansowej.

Od kilku lat kontrakty w lecznictwie szpitalnym nie były zmieniane, natomiast w podstawowej opiece zdrowotnej kilkukrotnie w tym roku. Pokazuje to mniejszą siłę przebicia lecznictwa szpitalnego, niż w sektorze cieszącym się większymi przywilejami u Pana Ministra Konstantego Radziwiłła.

– Przy obecnym finansowaniu służby zdrowia oraz braku uszczelnienia systemu nie ma możliwości sprawiedliwego wynagradzania pracowników – powiedziała Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" – Przez to system opieki pacjentów nie będzie im przyjazny, gdyż na satysfakcję pacjenta składa się praca wszystkich zatrudnionych w szpitalu. Nie dotyczy to tylko lekarzy i pielęgniarek, lecz mowa o kucharkach, salowych, a nawet pracownikach szatni. Należy dbać o to, by otrzymywali oni godne wynagrodzenie.

eNewsroom/ as/

Powiązane tematy

Komentarze