Informacje

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju może być przyjęta na najbliższym posiedzeniu rządu

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 25 stycznia 2017, 13:10

  • 0
  • Powiększ tekst

Przyjęcie rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) prawdopodobnie nastąpi w przyszłym tygodniu podczas posiedzenia Rady Ministrów - poinformował w środę wiceszef resortu rozwoju Jerzy Kwieciński.

Został nam tylko ostatni krok w celu jej formalnego zatwierdzenia czyli już przyjęcie przez Radę Ministrów. Myślę, że to nastąpi w przyszłym tygodniu - powiedział wiceminister podczas "Gospodarczego Otwarcia Roku" w Krajowej Izbie Gospodarczej.

Jak wskazał, zainteresowanie dokumentem było bardzo duże, zarówno w społeczeństwie, jak i w rządzie.

Uzyskaliśmy 5 tysięcy stron uwag. Nigdy żaden dokument rządowy takiego zainteresowania nie miał. To nie było tak, jak z poprzednimi strategiami, którymi nikt się nie interesował. Proszę mi wierzyć, wszyscy ministrowie się bardzo interesowali, do tego stopnia, że niełatwo było uzyskać konsensus i ten ostateczny wynik - mówił Kwieciński. Dodał, że pokazuje to, że wszyscy wiedzą, że my tę strategię naprawdę będziemy wdrażali. Strategia i nasze działania są bardzo silnie nastawione progospodarczo, prorozwojowo. Są one adresowane do gospodarki, do budowania siły polskich firm - ocenił.

Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) w ubiegły czwartek przyjął Komitet Stały Rady Ministrów. Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju to strategiczny rządowy dokument, który opisuje i precyzuje tzw. plan Morawieckiego. W swych założeniach ma wyznaczać średniookresowe kierunki rozwoju Polski.

Na podst. PAP

Powiązane tematy

Komentarze