Informacje

Niemiecka firma z branży budowlanej przenosi cztery zakłady produkcyjne do Polski

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 13 lutego 2017, 12:57

    Aktualizacja: 13 lutego 2017, 12:59

  • 1
  • Powiększ tekst

Firma Reuss-Seifert planuje przenieść z Niemiec do Nowej Soli (Lubuskie) cztery zakłady produkcyjne. Budowa fabryki ma rozpocząć się wiosną tego roku. Zatrudnienie znajdzie w niej ok. 280 osób - poinformowała rzecznik Urzędu Miejskiego w Nowej Soli Ewa Batko.

Kolejny inwestor to kolejne miejsca pracy, ale i kolejne podatki, które wpłyną do naszego budżetu. To istotne w kontekście naszych przyszłych inwestycji, jak choćby planowanej budowy basenu. Kilkanaście lat temu postawiliśmy sobie jeden cel: rozwój gospodarczy jako napęd do innych dziedzin życia - powiedział prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz.

Zakład stanie na 12-hektarowej działce, na terenie nowosolskiej podstrefy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powstanie tam hala produkcyjna o powierzchni 28,5 tys. metrów kwadratowych, a w dalszej kolejności także magazyn na wyroby gotowe.

Na razie niemiecka firma nie zdradza, jakie będą koszty planowanej w Nowej Soli inwestycji.

Reuss-Seifert to jeden z trzech głównych dostawców komponentów dla przemysłu budowlanego na rynku niemieckim. Zajmuje się produkcją i sprzedażą specjalistycznych artykułów wykorzystywanych w tej branży, takich jak: dystanse, uszczelnienia, zbrojenia, łączniki i szalunki.

Nad tym inwestorem pracowaliśmy przeszło rok. Zależy nam na różnorodności branż, aby się nie uzależniać się od jednej sfery gospodarczej - podkreślił Tyszkiewicz. Dodał, że jest zadowolony, iż nowy inwestor reprezentuje branżę budowlaną.

SzSz(PAP)

Powiązane tematy

Komentarze