Informacje

Fot. sxc.hu
Fot. sxc.hu

Kasia Tusk na pisaniu bloga zarabia 400 tys. zł. Inni średnio kilkadziesiąt tys. zł

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 8 kwietnia 2013, 06:25

    Aktualizacja: 8 kwietnia 2013, 08:52

  • 0
  • Powiększ tekst

Ile można zarobić na pisaniu bloga? Córka premiera Donalda Tuska - Kasia Tusk na pisaniu bloga zarabia w sumie 400 tys. zł rocznie. Inni blogerzy zarabiają kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Pisanie blogów staje się coraz bardziej popularniejsze i coraz bardziej dochodowe.

"W Polsce istnieje dziś około 3 mln blogów, jednak prawdopodobnie ponad 90 procent z nich są to blogi martwe - takie, których pojawił się jeden wpis. Aktywnych jest więc około 100 tys. blogów, w większości mających formę autorskich notek, pisanych z pasji czy potrzeby podzielenia się z innymi internautami swoimi przemyśleniami"

Z tej liczby jedynie zdaniem Jacka Gadzinowskiego, eksperta komunikacji internetowej - 200-300 ich twórcy są w stanie się utrzymać, to znaczy zarobić na nich średnią krajową (3,5 tys. zł miesięcznie).Ale niekt się zazwyczaj nie przyznaje do tego, że zarabia na blogu. Dlaczego?

"W Polsce przyznawanie się bowiem, że na blogu (lub działalności z nim związanej) można w ogóle zarabiać, uchodzi za coś nieetycznego. Blogerzy obawiają się głównie, że taka deklaracja obniży ich wiarygodność jako niezależnego eksperta - a za takiego większość internautów uważa blogera."

Zarobków i sławy zazdrości wiele osób.

"Kiedy niedawno Onet.pl opublikował więc szacunkowe zarobki polskich blogerów - sięgające 180 tys. w skali roku -  w sieci rozpętała się burza. Grzegorz Marczak z Antyweb.pl, który według portalu z bloga ma 50 - 70 tys. zł rocznie, napisał o swoich zarobkach na swoim profilu facebookowym: "Po mojej analizie i wywiadach środowiskowych wyszło mi że 100k miesięcznie ale nie wiem czy do końca to prawda bo jeszcze nie sprawdzałem co powie sąsiad z naprzeciwka."

Tymczasem inne źródła podają jeszczez inne wyższe szacunki.

"Jednak kolejne wyliczenie, opracowane przez portal Pej.cz wykazało, że blogerzy wyciągają z blogów jeszcze więcej  - Marczak ma podobno zarabiać nie 70, ale 700 tys. zł rocznie."

Kasia Tusk należy do elity zarobkowej.

"Największe pieniądze można zarobić na blogach lifestyle'owych i technologicznych - w skali roku nawet powyżej 500 tys. zł. Ten pułap w Polsce osiągnęła podobno Kasia Tusk, która ze swojego bloga Make Life Easier uzyskała - według  Pej.cz - 400 tys. zł przychodu za 2012 rok, z perspektywą na 650 tys. zł w 2013 roku."

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna/Opr. Jas

Powiązane tematy

Komentarze