Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Znany dziennikarz motoryzacyjny orędownikiem autonomicznych samochodów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 21 marca 2017, 08:06

  • 1
  • Powiększ tekst

Po wynalezieniu samochodu parlament brytyjski wymyślił przepis, że przed każdym samochodem musi iść człowiek z latarnią i trąbką. Miało to być zabezpieczenia, aby wynalazek „diabła” nie spowodował jakichś zniszczeń.

Dzisiaj ponownie przechodzimy niesamowitą rewolucję samochodową – samochody autonomiczne. Nasz umysł jest nastawiony na samochód o którym marzyliśmy – normalny i tradycyjny – elektryczne auta są już dla nas rewolucją. Jak powinniśmy odbierać samochody autonomiczne?

– Samochody autonomiczne są kwestią przemodelowania naszego sposobu myślenia – powiedział Włodzimierz Zientarski, prezes stowarzyszenia Kierowca.pl, dziennikarz motoryzacyjny – Technologia stwarza propozycję, a my musimy nauczyć się nowej motoryzacyjnej filozofii. Nie będzie to łatwy proces, ale nie jest on nieunikniony. Jest to kierunek, który w przyszłości będzie obowiązkowy. Ludzie w starszym oraz średnim wieku powinni zrozumieć, że zaczyna się coś nowego. Powinniśmy spróbować to zaakceptować i pokochać – dodał Zientarski.

eNewsroom.pl/ as/

Powiązane tematy

Komentarze