Informacje

PKO BP uruchomił oddział w Czechach

Marek Siudaj

Marek Siudaj

Redaktor zarządzający wGospodarce.pl

  • 3 kwietnia 2017
  • 11:06
  • 0
  • Tagi: Czechy finanse oddział banku PKO BP
  • Powiększ tekst

PKO BP, Czech Branch właśnie wystartował. Placówka przeznaczona jest dla klientów korporacyjnych. To drugi – po tym zlokalizowanym we Frankfurcie nad Menem – zagraniczny oddział PKO BP

PKO BP, Czech Branch – jak nazywa się nowa placówka banku – wystartował dzisiaj.

Konsekwentnie wdrażamy strategię polegającą na wspieraniu rodzimych przedsiębiorstw działających na światowych rynkach oraz takich, które aspirują do rozwoju międzynarodowego. Czechy są jednym z najważniejszych rynków zagranicznych dla polskich firm i dlatego także tam PKO Bank Polski chce być dla nich partnerem finansowym pierwszego wyboru – podkreśla Maks Kraczkowski, wiceprezes PKO Banku Polskiego.

Jak informuje PKO BP w komunikacie, działalność czeskiego oddziału koncentruje się na obsłudze klientów korporacyjnych, podobnie jak w przypadku tej prowadzonej w oddziale PKO Banku Polskiego we Frankfurcie.

Oferta oddziału czeskiego obejmuje: prowadzenie rachunków rozliczeniowych, obsługę rozliczeń bezgotówkowych, lokowanie nadwyżek środków w formie depozytów, finansowanie krótko, średnio i długoterminowe, oraz świadczenie usług z zakresu zarzadzania płynnością i obsługi produktów trade finance. Istotnym elementem oferty rozliczeń są realizowanie w czasie rzeczywistym płatności miedzy rachunkami prowadzonymi w PKO Banku Polskim. Klienci oddziału w Pradze mogą również korzystać bezpośrednio z oferty centrali PKO Banku Polskiego w Warszawie w zakresie m.in. rozwiązań skarbowych – czytamy w komunikacie.

Dyrektorem oddziału w Pradze jest Jacek Kasprzewski, który m.in. od 2011 do 2016 roku był również dyrektorem Oddziału J.P. Morgan Chase w Polsce.

Komentarze