Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Nadchodzi czas wymiany opon - jak wybrać odpowiedni produkt?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 13 kwietnia 2017, 09:09

  • 1
  • Powiększ tekst

Współczesny świat oferuje nam nadmiar produktów – w każdej dziedzinie. Z tego powodu ludzie mają utrudniony wybór. Przy wybieraniu opon – na szczęście – istnieje wymuszona przez Unię Europejską podpowiedź.

Każda opona zawiera specjalną etykietę, która zawiera 3 parametry. Wybór odpowiednich opon powinniśmy oprzeć na danych z etykiety.

– Najważniejszym parametrem jest droga hamowania na mokrej nawierzchni – powiedział Łukasz Zboralski, redaktor naczelny portalu BRD24.pl – Od tego parametru powinniśmy uzależnić wybór produktu. Najwyższa i najlepsza ocena to „A” – droga hamowania będzie najkrótsza. Najsłabszą oceną będzie ocena „G”. Różnica pomiędzy oponami, które mają oba parametry może wynieść nawet 18 metrów na drodze hamowania – ta długość jest równa kilku samochodom. Warto to wiedzieć i mieć to na uwadze. Drugorzędnym parametrem powinno być zużycie paliwa w stosunku do używania konkretnej opony. Etykieta nie zawiera parametru dotyczącego szybkości zużycia i trwałości opony. Przyjmuje się 4-6 lat. Warto patrzeć na ceną oraz testy producenckie czy eksperckie. W ten sposób zwiększymy swoją wiedzę na temat zużycia oraz bezpieczeństwa – ocenił Zboralski.

eNewsroom.pl/ as/

Powiązane tematy

Komentarze