Informacje

fot. Fratria
fot. Fratria

Orange prezentuje nowe cenniki usług roamingowych - ile zapłacą klienci po 15 czerwca?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 14 maja 2017, 23:26

    Aktualizacja: 16 maja 2017, 15:41

  • 2
  • Powiększ tekst

15 czerwca 2017 oznacza poważne zmiany na arenie telefonii komórkowej - po negocjacjach na forum UE operatorzy komórkowi zgodzili się na otwarcie na wspólny rynek i od tej daty operatorzy komórkowi mają rozliczać prowadzenie rozmów i wysyłanie wiadomości według stawek i zasad obowiązujących w ofercie, z której korzysta klient. Jeśli więc korzystamy z taryfy z nielimitowanymi rozmowami - za zagraniczne połączenia nie powinniśmy zapłacić ani grosza.

Teraz operatorzy komórkowi publikują nowe cenniki usług. Dziś z inicjatywą wyszła Orange Polska i opublikowała cenniki usług roamingowych, które będą obowiązywać od 15 czerwca 2017 roku

Zgodnie z unijnymi regulacjami, klienci Orange Polska w trakcie podróży do krajów UE oraz trzech innych państw europejskich (m.in. Norwegii), będą mogli korzystać z usług na takich samych zasadach jak w kraju. Jeśli mają abonament z nielimitowanymi usługami, będą mogli swobodnie i bez ograniczeń rozmawiać, SMS-ować czy korzystać z transmisji danych także za granicą, bez obaw o dodatkowe koszty. Pozostali klienci będą za usługi w roamingu rozliczani według takich samych stawek jak w kraju, czyli zapłacą zdecydowanie mniej niż dotychczas.

  • Oferta roamingowa Orange Polska jest zgodna z unijnym rozporządzeniem i odzwierciedla intencję regulatorów, zgodnie z którą klienci powinni skorzystać z usług na warunkach krajowych, według zasady Roam Like At Home. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu rozwiązaniu nasi klienci będą mogli jeszcze swobodniej korzystać z naszych usług w podróżach służbowych czy podczas wakacji – powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska .

Dzięki nowym zasadom rozliczania roamingu klienci zapłacą zdecydowanie mniej za połączenia, SMS-y, MMS-y i transmisję danych na terenie Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego (czyli tzw. Strefy 1). Obniżki wyniosą nawet do 100%.

W przypadku abonamentu z nielimitowanymi usługami, z których korzysta 80% użytkowników ofert abonamentowych, skala obniżek wygląda następująco:

tytuł

Klienci którzy nie korzystają z nielimitowanych ofert abonamentowych, będą rozliczani wg stawek krajowych. Jeśli klient posiada pakiet minut w ramach abonamentu, będzie go mógł wykorzystać również na rozmowy w roamingu w krajach UE oraz w Norwegii, Islandii i Lichtensteinie. Po wykorzystaniu pakietu zapłaci za połączenia według tej samej stawki w kraju i w roamingu.

CZYTAJ TEŻ: Komisja Europejska będzie interweniować w sprawie cenników roamingowych polskich operatorów?

Klienci prepaid zapłacą za połączenia, SMSy, transfer danych i MMS zgodnie z cennikiem, który obowiązuje w Polsce. Jeśli chodzi o transmisję danych, będą korzystać w roamingu z jednej, niskiej stawki - 10 gr za 1 MB.

CZYTAJ TEŻ: Jak wygląda oferta konkurencji? Zobacz nasze porównanie cenników roamingowych.

Szczegółowe cenniki roamingu dla klientów Orange Polska można już teraz znaleźć na stronie www.orange.pl

Jak zapewnia Orange nowy sposób rozliczeń według zasady „roaming jak w kraju” dotyczy także klientów korzystających z usług nju mobile. Szczegóły można znaleźć w nowych cennikach roamingowych na www.njumobile.pl/roaming

as/

Powiązane tematy

Komentarze