Informacje

Alior Bank powołał nowy zarząd. Michał Chyczewski zastąpi Wojciecha Sobieraja na stanowisku prezesa

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 10 czerwca 2017, 13:58

    Aktualizacja · 10 czerwca 2017, 14:49

  • 3
  • Tagi: Alior Bank ludzie rada nadzorcza sektor bankowy wybory
  • Powiększ tekst

Alior Bank poinformował oficjalnie, że Rada Nadzorcza powołała trzy osoby w skład zarządu : Michała Jana Chyczewskiego oraz Katarzynę Sułkowską i Filipa Gorczycę, na trzyletnią kadencję, która rozpocznie się 29 czerwca. P.o. prezesa banku został Michał Chyczewski.

Na piątkowym posiedzenii RN, której przewodniczącym jest Michał Krupiński, były prezes PZU, podjęto decyzje dotyczące składu zarządu banku. Ma to związek z niedawną rezygnacją prezesa Wojciecha Sobieraja,który złożył radzie nadzorczej banku pisemne oświadczenie, informując, że nie będzie ubiegał się o wybór do zarządu na następną kadencję.

Nową postacią w zarządzie Aliora jest ekonomista Michał Chyczewski rocznik 80 –ty, absolwent Harvard Business School , St. Gallen Executive MBA i Szkoły Głównej Handlowej. Aktualnie jest dyrektorem wykonawczym w EY i szefem grupy doradztwa transakcyjnego dla sektora finansowego w Polsce.

Posiada bogate doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania instytucjami finansowymi. Był wiceprezesem Kredbobanku (Ukraina), dyrektorem wykonawczym w Banku Gospodarstwa Krajowego, wiceprezesem giełdowej spółki zarządzania funduszami Private Equity Managers S.A. oraz członkiem zarządu MCI Capital TFI S.A.

W latach 2007-2009 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa odpowiedzialnym za nadzór nad instytucjami finansowymi. Doradzał PZU S.A. w transakcji przejęcia banku Pekao S.A. Współpracuje w roli eksperta z Prokuraturą Krajową w zakresie prowadzonych postępowań dotyczących transakcji prywatyzacyjnych, doradzał m.in. w przygotowaniu audytów śledczych dotyczących transakcji kapitałowych (w tym w zakresie sprzedaży akcji Ciech S.A. w transakcji przejęcia przez podmiot z grupy Kulczyk Investments).

Filip Gorczyca od 2016 r. jest dyrektorem ds. działalności inwestycyjnej w Grupie Medicover, gdzie odpowiadał za proces pierwszej oferty publicznej zakończony debiutem na Giełdzie w Sztokholmie w maju 2017 r. W latach 2004-2016 Gorczyca pracował w międzynarodowej firmie doradczej PwC. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta oraz certyfikat ACCA. Jest absolwentem programu menedżerskiego na Harvard Business School oraz kierunku Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej.

Katarzyna Sułkowska od lat jest związana z Alior Bankiem. Od grudnia 2011 r. pełniła funkcję wiceprezesa zarządu. Od stycznia 2008 r. do listopada 2011 r. kierowała Obszarem Ryzyka Kredytowego w Alior Banku. W latach 2002-2007 była dyrektorem zarządzającym Departamentu Windykacji Detalicznej Banku BPH S.A. W latach 1998-2001 pracowała w Citibank Polska, gdzie pełniła funkcję naczelnika w Departamencie Windykacji. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Krakowie. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie z dyplomem w dziedzinie finanse i bankowość (1997), a następnie różne szkolenia w Polsce i za granicą, uczestniczyła także w konferencjach dotyczących m.in. obsługi zadłużenia i zarządzania kredytami.

Komentarze