Informacje

fot. wPolityce.pl
fot. wPolityce.pl

Rusza studio telewizyjne wPolsce.pl: w poniedziałek o 9:00 pierwszym gościem premier Beata Szydło

wPolsce.pl

wPolsce.pl

wPolsce.pl to nowy telewizyjny projekt grupy medialnej Fratria: aktualne komentarze i programy publicystyczne oraz felietony filmowe

  • Opublikowano: 18 czerwca 2017, 16:14

    Aktualizacja: 19 czerwca 2017, 09:17

  • 4
  • Powiększ tekst

W najbliższy poniedziałek 19 czerwca o godz. 9.00 rozpoczyna nadawanie studio telewizyjne wPolsce.pl. Pierwszym gościem wPolsce.pl będzie premier Beata Szydło. Rozmowę poprowadzi Michał Karnowski.

wPolsce.pl to nowy projekt grupy medialnej Fratria. Studio wPolsce.pl będzie nadawało w tzw. live streamingu na stronie www.wpolsce.pl oraz stronie głównej wPolityce.pl. Materiały dostępne będą również w mediach społecznościowych – na kanale YouTube (https://www.youtube.com/c/TelewizjawPolsce ), Facebooku (https://www.facebook.com/TelewizjawPolsce ) oraz na Twitterze (https://twitter.com/wPolscepl ).

tytuł

wPolsce.pl to przede wszystkim aktualne komentarze i programy publicystyczne oraz felietony filmowe. Rozmowy polityczne a także przegląd prasy i portali poprowadzą m.in. Jacek i Michał Karnowscy, Dorota Łosiewicz, Marek Pyza, Marcin Wikło, Konrad Kołodziejski czy Marcin Fijołek.

Z kolei dziennikarze Gazety Bankowej oraz portalu wGospodarce.pl będą przygotowywać codzienne rozmowy na temat bieżących wydarzeń gospodarczych i najgorętszych trendów w ekonomii.

Premierowe programy studio emitować będzie od poniedziałku do piątku w paśmie porannym od godziny 10.00. Wyjątkiem jest pierwszy dzień nadawania – poniedziałek 19 czerwca. W tym dniu transmisja live rozpocznie się już o 9.00 rano.

Pierwszym gościem studia będzie Prezes Rady Ministrów Beata Szydło. Rozmowę z szefową polskiego rządu poprowadzi Michał Karnowski. W paśmie premierowym widzowie będą mieli także okazję obejrzeć wywiad z Pawłem Surówką, prezesem PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej, jednym z architektów repolonizacji banku Pekao.

»» Więcej o audycjach gospodarczych na antenie wPolsce.pl czytaj tutaj:

Program wPolsce.pl można na żywo oglądać poniżej:

Paweł Surówka, prezes PZU w programie internetowej telewizji wPolsce.pl

Rok 2017 jest rokiem dużych wyzwań i realizacji kolejnych planów. Wciąż się rozwijamy, zmieniamy zarówno portal, jak i nasze tytuły prasowe, reagując na potrzeby czytelników i odbiorców. W styczniu br. uruchomiliśmy projekt Sieć Przyjaciół – społeczność naszych Czytelników, miejsce, które stało się platformą łączącą ludzi, którym nie jest obojętny los Polski i z uwagą śledzą wydarzenia w kraju opisywane na łamach tygodnika „wSieci” i na stronach portalu wPolityce.pl – podkreśla Michał Karnowski członek zarządu Grupy Medialnej Fratria odpowiedzialny za redakcje wydawnictwa.

Jak zaznacza Prezes Zarządu Grupy Medialnej Fratria Romuald Orzeł, internet i nowe technologie wyznaczają kierunki rozwoju Grupy. Zgodnie z zapowiedziami realizujemy kolejne założenia strategii rozwoju w internecie, cały czas zwiększamy dotarcie do odbiorców z naszą misją i treściami. Zamierzamy maksymalnie wykorzystać połączony potencjał tytułów z naszego portfolio i przede wszystkim piszących dla nas dziennikarzy, by wejść na rynek produkcji telewizyjnej – zaznacza Romuald Orzeł.

W projekcie wPolsce.pl wydawca jak zawsze postawił na innowacyjność. Studio telewizyjne zostało zbudowane wewnątrz redakcji, by w pełni wykorzystać potencjał już istniejących zespołów dziennikarskich, a wdrożona technologia pozwala docelowo na nadawanie na żywo kilku osobnych planów i scenografii oraz znacząco obniża koszty bieżącej działalności tego typu przedsięwzięć. Uruchomienie tego projektu to dowód, że dotrzymujemy słowa i Fratria w jeszcze większym stopniu będzie rozwijała się w kierunku multimedialnym, a projekt wPolsce.pl będzie zyskiwał w naszej grupie na znaczeniu - podkreśla prezes Romuald Orzeł.

Siedem lat temu, otwierając portal wPolityce.pl podkreślałem, że intencją naszego - wtedy niewielkiego - zespołu jest stworzenie medium dynamicznego i nowoczesnego, nieustannie rozwijającego się, dostosowanego do nowych nawyków korzystania z mediów, ale i budującego społeczność. Dziś nasza grupa medialna realizuje tę zapowiedź. Nie ustajemy w pracy. Jest jeszcze dużo do zrobienia, ale myślę, że już teraz nasi Czytelnicy, a już niedługo także Widzowie będą usatysfakcjonowani – zapowiada Michał Karnowski.

Grupa Medialna Fratria jest wydawcą największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce – „wSieci”, a także najchętniej kupowanego miesięcznika o tematyce historycznej – „wSieci Historii”. Do Fratrii należą też portale: wPolityce.pl – jeden najczęściej cytowanych portali oraz wGospodarce.pl wraz z miesięcznikiem „Gazeta Bankowa”. Tygodnik „wSieci” według danych ZKDP zanotował średnią sprzedaż ogółem w październiku 2016 na poziomie 71 379 egz.

Powiązane tematy

Komentarze