Informacje

Źródło: Mebelux
Źródło: Mebelux

Producent mebli biurowych z Ostródy szuka klientów na Florydzie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 21 czerwca 2017, 16:46

  • 1
  • Powiększ tekst

Producent mebli biurowych z Ostródy - firma Mebelux, szuka klientów na Florydzie. Firma otworzyła w Miami swój pierwszy showroom, chcąc sprawdzić potrzeby amerykańskiego rynku

Celem rozbudowy sieci eksportowej właśnie w tym kierunku, jest badanie unikalnych potrzeb tego rynku oraz jego zainteresowania meblami biurowymi produkowanymi w Polsce - podkreślił prezes Mebelux Ruoso Giuliano.

Mebelux na rynek Stanów Zjednoczonych przygotował w początkowym etapie autorski system mebli managerskich, pracowniczych i konferencyjnych Profil, wpisujących się w obowiązujące trendy z minimalistycznym wzornictwem. System ten posiada wiele rozwiązań do budowania ergonomicznych i oszczędnych stanowisk pracy. Ostródzki producent zaprezentuje tam również nową linię mebli menedżerskich Avion, z modułowymi rozwiązaniami.

Produkcja mebli odbywa się tam głównie na rynek wewnętrzny, Amerykanie importują także meble z Europy, a w tym i z Polski. Trzeba jednak pamiętać, że muszą to być meble +z najwyższej półki+. Produkcja musi uwzględniać potrzeby amerykańskich odbiorców, meble muszą być większe choćby gabarytowo - podkreślił prezes Szynaka i dodał, że konkurencja na amerykańskim rynku jest duża.

Prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Grzegorz Smoliński zaznaczył, że polska branża meblarska jest światową potęgą i należy się cieszyć, że polskie firmy meblarskie chcą znaleźć się na amerykańskim rynku.

SzSz(PAP)

Powiązane tematy

Komentarze