Informacje

Startupy będą testować swoje rozwiązania w Grupie Tauron

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 22 czerwca 2017, 16:06

  • 0
  • Powiększ tekst

Dziewięć startupów otrzyma granty do 200 tysięcy złotych na rozwój technologii i rozpocznie testowanie swoich rozwiązań w Grupie Tauron w ramach programu Pilot Maker – poinformowała Grupa Tauron.

Wśród pierwszych startupów wybranych przez Tauroan do fazy pilotażowej znalazły się: BM3, BonEffice, Enelion, iGrid Technology, InWill, OneMeter, Advanced Graphene Products; Every European Digital Poland i OPTIMAL Smart Hub.

W Tauronie zostaną przetestowane m.in technologie z obszaru dynamicznego balansowania mocy w sieci ładowarek; wysokosprawnych baterii magazynujących energię, nowatorskiego wykorzystania grafenu w energetyce, zdalnego zarządzania sieciami dystrybucyjnymi oraz monitorowania odpływu niskiego napięcia w stacjach transformatorowych. Startupy przedstawiły także interesujące projekty w obszarze Smart Home i optymalizacji zużycia energii.

Chcemy rozbudować kompetencje Grupy w modelu Open Innovation i uruchomić transfer wiedzy pomiędzy startupami a Tauronem. Działamy stopniowo i konsekwentnie. Powołaliśmy Magentę jako dynamiczną spółkę, która może być partnerem dla startupów. Z jednej strony będzie tam weryfikowany potencjał biznesowy, z drugiej strony przy pomocy specjalistów z innych spółek Taurona sprawdzane możliwości technologiczne – powiedział Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia.

Pilot Maker to najbardziej zaawansowany program akceleracyjny na polskim rynku. Program jest realizowany przez techBrainers wraz z partnerem głównym Taurona w ramach konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - Scale Up. Jego założeniem jest połączenie potencjału startupów z infrastrukturą, doświadczeniem i zasobami dużych przedsiębiorstw.

Program Pilot Maker wkracza w decydującą fazę, w której wybrana grupa startupów będzie mogła sprawdzić swoje rozwiązania technologiczne na infrastrukturze Taurona. Jesteśmy otwarci na innowacje generowane przez startupy, jednocześnie dbając o dopasowanie naszych produktów i usług do realnych potrzeb klientów. Poprzez budowę programów akceleracyjnych chcemy wyselekcjonować najciekawsze rozwiązania, które zostaną docenione przez naszych klientów, a także pozwolą na wprowadzanie usprawnień w każdym rodzaju naszej działalności.- mówi Jarosław Broda, wiceprezes Tauron Polska Energia.

Powiązane tematy

Komentarze