Informacje

źródło Ministerstwo Rozwoju
źródło Ministerstwo Rozwoju

Morawiecki: Mieszkanie plus zmieni relacje gospodarcze i społeczne

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 3 lipca 2017, 12:46

    Aktualizacja: 3 lipca 2017, 12:46

  • 0
  • Powiększ tekst

Realizacja programu Mieszkanie plus zmieni relacje gospodarcze i społeczne w Polsce, a rocznie w jego ramach może powstawać nawet ponad 100 tys. mieszkań więcej niż obecnie - powiedział w poniedziałek w Gdyni wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Sądzę, że on (program Mieszkanie plus - PAP) za dwa, trzy, cztery lata (...) doprowadzi do tego, że będziemy budowali w Polsce o kilkadziesiąt, a może nawet ponad 100 tys. mieszkań rocznie więcej niż do tej pory, a to naprawdę zmieni relacje gospodarcze i społeczne - powiedział Morawiecki.

Z mozołem budujemy nowy rynek. Po 27 - 28 latach łatwo jest powiedzieć, oczywiście, że potrzeba więcej mieszkań, ale trudniej jest przełamać pewien paradygmat i jeszcze zaprosić do współpracy tych, którzy budowali rynek wcześniej, czyli i deweloperów i samorządowców, ale też z udziałem administracji państwowej, bo tak widzimy ten wielki program Mieszkanie plus - dodał.

Według wicepremiera program Mieszkanie plus to kluczowy projekt dla rozwoju Polski.

Dzisiaj Polski Fundusz Rozwoju i Bank Gospodarstwa Krajowego przystępują do montażu finansowo - kredytowego, ale z udziałem samorządów przy realizacji tego kluczowego projektu dla wzrostu gospodarczego w Polsce - powiedział Morawiecki.

Dla rządu, dla naszego obozu politycznego, ale myślę że dla wszystkich ludzi dobrej woli jest to projekt absolutnie priorytetowy. Projekt, dzięki któremu możemy doprowadzić do zmiany relacji społecznych w ogóle w Polsce - dodał.

Na podst. PAP

Powiązane tematy

Komentarze