Informacje

Tauron Dystrybucja ma 21,9 mln zł dofinansowania z POIiŚ na dwa projekty

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 4 lipca 2017, 15:42

  • 0
  • Powiększ tekst

Tauron Dystrybucja – spółka zależna Taurona Polskiej Energii – otrzyma 21,9 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POiIŚ) na dwa projekty związane z inwestycjami w infrastrukturę energetyczną, podał Tauron

Pierwszy dofinansowany projekt polega na kompleksowej modernizacji dwóch stacji elektroenergetycznych we Wrocławiu i w Oławie. W zakres prac wchodzi budowa, przebudowa urządzeń i infrastruktury technicznej. Drugi projekt to przebudowa stacji elektroenergetycznej Janów w Katowicach poprzez budowę nowych rozdzielni 110, 20 i 6 kV, podano w komunikacie.

Łączna wartość obu inwestycji to 54,3 mln zł, z czego ok. 60% pokrywa ze swoich środków Tauron Dystrybucja. Spółka zawarła umowę na dofinansowanie projektów kwotą 21,9 mln zł z Instytutem Nafty i Gazu – Państwowym Instytutem Badawczym, który jest jednostką wdrażającą POIiŚ.

To już kolejne podpisane przez Tauron Dystrybucja umowy w ramach unijnej perspektywy finansowej 2014-2020. Inwestycje, mają przede wszystkim doprowadzić do zmniejszenia awaryjności i ograniczenia strat energii oraz zapewnić warunki techniczne dla realizacji nowych przyłączeń, w tym również przyłączeń OZE – powiedział prezes Filip Grzegorczyk, cytowany w komunikacie. Sieć dystrybucyjna ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego kraju i możliwości rozwoju polskich miast i gmin. Bez takich inwestycji nie byłby możliwy rozwój gospodarczy i społeczny, stąd znaczące zaangażowanie Tauron w rozbudowę i modernizację sieci. W 2017 r. będzie to 1,8 mld zł. – dodał prezes.

Tauron Dystrybucja zawarł dotychczas 19 umów na dofinansowanie swoich działań inwestycyjnych na łączną kwotę dotacji 126,3 mln zł.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews) SzSz

Powiązane tematy

Komentarze