Informacje

fot. Facebook
fot. Facebook

Błaszczak: Szanujemy propozycje prezydenta dlatego przyjęliśmy poprawki

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 20 lipca 2017, 08:53

    Aktualizacja: 20 lipca 2017, 08:54

  • 1
  • Powiększ tekst

Szanujemy propozycję prezydenta Andrzeja Dudy, która zakłada, że sędziowie KRS mają być wybierani przez Sejm większością 3/5 głosów, dlatego też przyjęliśmy odpowiednie poprawki do projektu o Sądzie Najwyższym - mówił dziś szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

"Pan prezydent podczas konferencji prasowej postawił warunek zmian, które uważa za właściwe" - powiedział w radiowej Jedynce Mariusz Błaszczak, odnosząc się do propozycji prezydenta Andrzeja Dudy, by sędziowie KRS byli wybierani przez Sejm większością 3/5 głosów. "My, Prawo i Sprawiedliwość szanujemy taką propozycję, w związku z tym poprzez wprowadzenie poprawek to zostało przyjęte przez komisję mimo oporu totalnej opozycji" - podkreślił. "Zakładam, że dziś Sejm uchwali te zmiany, Senat także" - dodał.

Szef MSWiA przyznał, że kwalifikowana większość 3/5 będzie w Sejmie trudna do uzyskania. "Ale przyjmujemy wyzwanie" - dodał. Podkreślił też, że rozumie założenie prezydenta, które według niego oznacza wybór członków KRS "ponad podziałami".

Po burzliwych obradach w nocy z środy na czwartek sejmowa komisja sprawiedliwości negatywnie zaopiniowała - w głosowaniach blokowych - wszystkie poprawki opozycji do projektu o Sądzie Najwyższym; pozytywnie zaś - poprawki PiS. Opozycja próbowała zablokować obrady.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze