Informacje

PAP/Marcin Bielecki
PAP/Marcin Bielecki

Morawiecki: Zachodnie Pomorze i Szczecin wymagają ogromnej rewitalizacji

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 5 sierpnia 2017, 21:31

  • Powiększ tekst

Zachodnie Pomorze i Szczecin, to obszar, który wymaga ogromnej rewitalizacji. Wykorzystanie szansy, która rodzi się przed nami wraz z odbudową portu szczecińskiego, jest polską racją stanu - powiedział w sobotę wicepremier Mateusz Morawiecki.

Polska nie może być odwrócona do morza plecami - powiedział Morawiecki w sobotę w TVP Info.

Pytany o to, czy Szczecin ma szansę wrócić do ścisłej czołówki polskich miast, zaznaczył, że ma "takie marzenie i główne starania rządu do tego zmierzają".

Zachodnie Pomorze i Szczecin, to obszar, który wymaga ogromnej rewitalizacji (...). Wykorzystanie szansy, która rodzi się przed nami wraz z odbudową portu szczecińskiego, jest polską racją stanu. Tworzymy miejsca pracy, budujemy promy - mówił wicepremier.

Jego zdaniem Pomorze Zachodnie i Szczecin nie miały do tej pory dobrych połączeń komunikacyjnych.

Dzisiaj to się poprawia, droga S3 będzie niedługo gotowa od Szczecina, do granicy południowej w Lubawce. Przez to również handel z Czechami będzie mógł przysparzać dobrobytu Pomorzu Zachodniemu - ocenił Morawiecki.

Wielkie inwestycje, które w Zachodniopomorskiem będą lub już mają miejsce - tunel, udrożnienie Odry, a zwłaszcza wielkie inwestycje biznesowe, to tematy bardzo ważne dla rozwoju całego województwa - podkreślił wicepremier.

Zmniejszenie bezrobocia, przyciąganie inwestorów, którzy mają ciekawe nowe produkty, usługi, to dla nas niezwykle ważne działania. Dzięki temu dzisiaj bezrobocie w Zachodniopomorskiem jest na historycznie niskim poziomie - podobnie jak w całej Polsce. To są inwestycje, które przyciągamy z Londynu, Paryża, Nowego Jorku. Wielu inwestorów interesuje się Polską i tworzy to dobre perspektywy rozwojowe - ocenił Morawiecki.

Na podst. PAP

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych