Informacje

9 startupowych projektów, zostało przetestowanych przez Pocztę Polską

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 10 sierpnia 2017, 13:06

  • 0
  • Powiększ tekst

Poczta Polska wybrała 9 projektów, zgłoszonych przez startupy w ramach programu „GammaRebels powered by Poczta Polska”. Młodzi przedsiębiorcy mogli sprawdzić pilotażowo przygotowane rozwiązania, korzystając z infrastruktury pocztowej - poinformowała Poczta Polska.

W ramach projektu GammaRebels wypracowaliśmy rozwiązania z 9 startupami, w kolejnej edycji będzie ich 11. Dzięki tej współpracy Poczta będzie się rozwijać w kierunku innowacyjności – powiedział Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej.

Jak informuje Poczta Polska spośród 80 pomysłów wybrano te, które najlepiej odpowiadają strategii operatora, m.in. samoobsługowe urządzenie, montowane w budynkach wielorodzinnych, które pozwala nadawać i odbierać paczki, tak jak dzisiaj odbierane są listy, ponadto platformę, umożliwiającą zbieranie informacji m.in. o ruchu i drodze przesyłek w rozdzielni, czy też „inteligentne” nadawcze skrzynki pocztowe, rejestrujące za pomocą czujników wrzucanie przesyłek do skrzynek i ich opróżnianie.

Jak podkreślali pomysłodawcy, celem zaprezentowanych rozwiązań ma być optymalizacja kosztów prowadzonej przez Pocztę działalności, rozwój usług e-commerce oraz ułatwienia w doręczaniu przesyłek.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze