Informacje

 	PAP/Wojciech Jargiło
PAP/Wojciech Jargiło

Lubelskie/Prunella - najdroższa klacz na aukcji Pride of Poland

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 13 sierpnia 2017, 22:11

    Aktualizacja: 13 sierpnia 2017, 22:14

  • 0
  • Powiększ tekst

150 tys. euro za klacz Prunellę - to najwyższa cena wylicytowana podczas niedzielnej aukcji koni arabskich czystej krwi Pride of Poland w Janowie Podlaskim (Lubelskie). Kupił ją nabywca z Czech

Siwa, trzyletnia Prunella, ubiegłoroczna czempionka klaczy młodszych, została wyhodowana w stadninie w Janowie Podlaskim.

Za 110 tys. euro została sprzedana siwa pięcioletnia Anawera, z Janowa Podlaskiego, która jest źrebna z aktualnym czempionem świata ogierem Eks Alihandro.

W sumie podczas aukcji sprzedano sześć koni za łączna kwotę 410 tys. euro. 19 koni nie osiągnęło na licytacji zakładanej przez właścicieli ceny minimalnej i nie zostało sprzedanych.

Łącznie na aukcję wystawiono 24 klacze i jednego ogiera. 21 koni pochodziło ze stadnin państwowych w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce, a cztery z hodowli prywatnych.

W ubiegłym roku podczas aukcji Pride of Poland z wystawionych 31 koni sprzedano 16 za łączna kwotę 1 mln 271 tys. euro. Za najwyższą cenę 300 tys. euro została sprzedana klacz Sefora z janowskiej stadniny.

Aukcja Pride of Poland była kulminacyjnym punktem Święta Konia Arabskiego trwającego od piątku w Janowie Podlaskim.

SzSz(PAP)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze