Informacje

Taipei, stolica Tajwanu:  Z powodu braku prądu we wtorek późnym popołudniem w ciemnościach pogrążyły się centra handlowe i biura, fot. PAP/EPA/David Cheng
Taipei, stolica Tajwanu: Z powodu braku prądu we wtorek późnym popołudniem w ciemnościach pogrążyły się centra handlowe i biura, fot. PAP/EPA/David Cheng

Dymisja ministra gospodarki Tajwanu po przerwach w dostawach prądu

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 16 sierpnia 2017, 08:13

  • 0
  • Powiększ tekst

Minister gospodarki Tajwanu Lee Czih-kung złożył w środę dymisję w związku z przerwami w dostawach prądu spowodowanymi przez awarię generatorów w elektrowni. Brak energii elektrycznej dotknął miliony gospodarstw domowych na wyspie w czasie wielkich upałów.

Z powodu braku prądu we wtorek późnym popołudniem w ciemnościach pogrążyły się centra handlowe i biura, nie działała komunikacja miejska. Agencja prasowa CNA podała, że z powodu "operacyjnego błędu technicznego" nie pracowało sześć generatorów w największej elektrowni gazowej w kraju.

Na konferencji prasowej minister Lee, którego resort odpowiada za dostawy energii, przeprosił za nieudogodnienia. Zapewnił, że osoba, która popełniła błąd, zostanie ukarana.

Według CNA we wtorek bez prądu było 6,68 mln gospodarstw domowych w stolicy Tajwanu Tajpej, miastach Taizhong i Tainan oraz trzech powiatach w środkowej części wyspy zamieszkanej przez 23 mln ludzi, na jej zachodzie i południowym zachodzie. Według MSW pod koniec 2015 roku na Tajwanie było prawie 8,5 mln gospodarstw domowych.

Tajwańskie ministerstwo obrony poinformowało, że dzięki rezerwowemu zasilaniu awaria w elektrowni nie zakłóciła funkcjonowania sił zbrojnych.

W Tajpej przez ostatnie 10 dni temperatura przekraczała 36 stopni Celsjusza w związku z czym zużycie energii było bardzo duże.

PAP, sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze