Informacje

Sejny dostały pieniądze na uzbrojenie gruntów. Małe miasta potrzebują wsparcia w przyciąganiu inwestorów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 19 sierpnia 2017, 14:50

    Aktualizacja: 19 sierpnia 2017, 21:10

  • 0
  • Powiększ tekst

Zarząd województwa podlaskiego przyznał 1,4 mln zł dla miasta Sejny na uzbrojenie terenów pod inwestycje w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Sejny to niewielkie miasto tuż przy granicy z Litwą. Od 2015 roku istnieje tam podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale nie ma tam chętnych do inwestowania, bo działki, które są w podstrefie, nie są uzbrojone. Sejny od lat borykają się z poważnymi problemami finansowymi, zatem budżecie nie ma na ten cel pieniędzy.

Burmistrz na początku roku złożył projekt do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku o dotację na ten cel w ramach promocji przedsiębiorczości oraz podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej. Zarząd województwa podlaskiego przyznał Sejnom 1,4 mln zł.

Jeżeli samorząd podjął decyzję i widzi możliwość ściągnięcia inwestorów, to dobry pomysł. To duże wyzwanie dla Sejn, ale dzięki temu miasto będzie mogło się rozwijać - powiedział marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński.

W ramach tego projektu miasto uzbroi 4 działki o pow. 4 ha w sieci wodociągowe, kanalizację deszczową i sanitarną, wykona oświetlenie oraz wybuduje drogę, która zapewnią dojazd do tego miejsca. Koszt całej inwestycji to 1,7 mln zł; 300 tys. zł samorząd będzie musiał wydać z własnego budżetu.

Zarząd województwa przyznał nam duże środki na uzbrojenie terenu, dlatego musimy wykorzystać tę szansę. Przedsiębiorcy są chętni u nas inwestować, tylko musimy im zaoferować odpowiednie tereny - powiedział burmistrz Sejn Arkadiusz Nowalski.

Burmistrz dodał, że czeka jeszcze na decyzje radnych, którzy muszą podjąć uchwałę w sprawie realizacji inwestycji w podstrefie Sejny

PAP, MS

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze