Informacje

fot. Tygodnik Młodej Polski
fot. Tygodnik Młodej Polski

W najnowszym numerze tygodnika "#Sieci" - Śmieciowe prawo, śmieciowy premier

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 4 czerwca 2013, 15:27

    Aktualizacja: 4 czerwca 2013, 18:28

  • 1
  • Powiększ tekst

W najnowszym numerze tygodnika "#Sieci" redaktorzy przyglądają się nowemu sondażowemu trendowi - umacnia się PiS - coraz niższe notowania ma Platforma. Co więcej Polacy dostrzegają jak niekompetentnym premierem jest sam Donald Tusk.

Sprawie przygląda się Piotr Skwieciński.

Ponad połowa Polaków (54 proc.) badanych przez TNS Polska dla tygodnika "#Sieci" uważa, że Donald Tusk powinien odejść ze stanowiska premiera. Tylko 23 proc. sądzi, że powinien trwać, tyle samo nie ma w tej sprawie zdania. To znak przełomu w nastrojach obywateli.

Z kolei w dziale gospodarczym Ewa Wesołowska komentuje sprawę ustawy śmieciowej. Według redaktor Wesołowskiej jest to bubel prawny dwudziestolecia.

Monopolizacji rynku, wzrostu korupcji i bezrobocia po wejściu nowego systemu śmieciowego obawia się także Krajowa Izba Gospodarcza, przedstawiciele Pracodawców RP i Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz eksperci Forum Obywatelskiego Rozwoju. Z ich analiz wynika, że z 35 tys. osób, które dziś znajdują zatrudnienie w sektorze, pracę może stracić nawet połowa. A co na to wszystko Donald Tusk? "Ludzie nam tego nie wybaczą" - powiedział kilka miesięcy temu premier, gdy trwała dyskusja o ustawie śmieciowej. I chyba w tym przypadku miał rację.

Ponadto w numerze - Mazurek i Zalewski, Łukasz Warzecha, Dorota Łosiewicz, duet Sztybor - Oleksicki i wielu innych - zapraszamy do lektury!

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------

Polecamy wSklepiku.pl pierwszy numer miesięcznika "Sieci Historii" z filmem "Generał Nil"

„Sieci Historii” to miesięcznik historyczny kierowany do osób ciekawych świata, szczególnie interesujących się historią najnowszą. Jest on tworzony przez dziennikarzy pracujących dla tygodnika „Sieci" oraz portali wPolityce.pl i wNas.pl.Do miesięcznika dołączono głośny film "Generał Nil" autorstwa Ryszarda Bugajskiego oraz bardzo ciekawą książeczkę Stanisława Żaryna poświęconą generałowi Auguście „Nilowi” Fieldorfie pt. „Bohater, który czeka na godne miejsce”.

Powiązane tematy

Komentarze