Informacje

fot. wSieci
fot. wSieci

W najnowszym numerze tygodnika "wSieci": Janusz Szewczak o schedzie po Tusku

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 13 września 2014, 18:40

  • 2
  • Powiększ tekst

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” - podsumowanie siedmiu lat rządów Donalda Tuska. Ekonomista Janusz Szewczak pisze o planach budżetowych obecnej ekipy rządzącej, Artur Balazs w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o zmianach, jakie czekają polską scenę polityczną, a Wiktor Świetlik analizuje, za czym będziemy „tęsknić”, gdy Donald Tusk wyjedzie już do Brukseli.

Na łamach tygodnika Janusz Szewczak pisze o przyszłorocznym budżecie państwa, a także analizuje, co zostawia nam Donald Tusk w gospodarce i finansach po latach rządzenia. - Przyszłoroczny budżet to budżet wyborczy, mocno wirtualny, który najprawdopodobniej w całkiem nieodległej perspektywie trzeba będzie znacząco zmieniać, gdyż wiele jego wskaźników makroekonomicznych stanie się po prostu nieaktualnych – zauważa ekonomista.

O znaczeniu zejścia Donalda Tuska z polskiej sceny politycznej mówi Artur Balazs - były minister rolnictwa w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi. - Odejście Donalda Tuska ze sceny krajowej zdejmuje z nas wszystkich konflikt i napięcie między nim a Jarosławem Kaczyńskim, wpuszcza do polityki nowy powiew, daje szansę na odblokowanie. To był jedyny sposób na to, by polityka w Polsce przestała być niemal wyłącznie polem konfliktu dwóch najważniejszych liderów i dwóch największych partii – tłumaczy Artur Balazs.

Również w tygodniku Wiktor Świetlik nawiązując do expose Donalda Tuska z 2007 r., pisze o obietnicach premiera, za którymi z pewnością „tęsknić” będą Polacy. - Podatki miały maleć, podobnie jak bezrobocie, drobny biznes kwitnąć, a wartości ojczyste być wdrażane w życie – przypomina dziennikarz.

Jak wygląda Polska gospodarka po latach panowania Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej? Co zmieni na rodzimej scenie politycznej dymisja premiera w związku z objęciem stanowiska szefa Rady Europejskiej? Więcej w najnowszym numerze tygodnika w sprzedaży od 15 września br., także w formie e-wydania na www.wsieci.pl/e-wydanie .

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze