Informacje

fot. Materiały promocyjne
fot. Materiały promocyjne

Twórcy Snipera 2 rozczarowani swoimi wynikami finansowymi

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 12 lipca 2013, 11:49

  • 0
  • Powiększ tekst

Portal gram.pl informuje dziś o rozczarowujących wynikach firmy CI Games, która wcześniej w bieżącym roku stworzyła między innymi grę "Sniper 2". Tytuł jednak nie spodobał się szerokiej publiczności i został zmiażdżony przez recenzentów. Teraz przyszło kolejne rozczarowanie - finansami firmy.

CI Games zanotowało 12 mln zł przychodu. Jest jednak rozczarowane tym wynikiem.

Pomimo bardziej okazałych wpływów między kwietniem a czerwcem w tym roku, rezultat ten jest odbierany jako rozczarowujący. Wszystko przez to, że w pierwszej połowie poprzedniego roku CI Games nie wprowadziło na rynek żadnego tytułu. W tym światło dzienne ujrzała z kolei strzelanka Sniper: Ghost Warrior 2. Należy jednak pamiętać, że przychody ze sprzedaży gry zaksięgowano w pierwszym kwartale - stąd wpływy sięgające 79,5 mln zł w tym okresie.

Portal przytacza też informację o wykupie obligacji przez CI Games.

CI Games odkupiło obligacje warte ponad 21 mln zł. Tak znaczący odpływ gotówki może oznaczać, że polska firma będzie zmuszona posiłkować się finansowaniem zewnętrznym w dalszej części bieżącego roku.

Wszystko wskazuje na to, że najnowszy Sniper mocno ranił finanse spółki. Jednak warto mieć nadzieję na to, by nie odbiło się to na jej kondycji zbyt drastycznie.

gram.pl/ as/

Powiązane tematy

Komentarze