Informacje

fot. Materiały promocyjne
fot. Materiały promocyjne

Polska gra natrafia na trudności. Jest reakcja

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 26 kwietnia 2017
  • 10:51
  • 1
  • Tagi: gaming gospodarka gry lifestyle
  • Powiększ tekst

CI Games właśnie wypuściło swoją najnowszą produkcję - długo wyczekiwany tytuł "Sniper: Ghost Warrior 3". Gra jednak spotkała się z mieszanymi reakcjami - część odbiorców chwali tytuł, inna grupa go krytykuje.

Jednak CI Games już po jednym dniu od premiery wystosowało oświadczenie w sprawie ocen tytułu:

Wczoraj miała miejsce światowa premiera Sniper Ghost Warrior 3. Nasza najnowsza gra zadebiutowała w wersji pudełkowej na ponad 70 rynkach, a w wersji cyfrowej praktycznie na terenie całego świata.

Jesteśmy przekonani, że gra jest dobra, co potwierdzają pozytywne oceny użytkowników. Pierwszy odbiór graczy jest wyraźnie lepszy niż oceny recenzentów i naszych poprzednich gier.

Recenzje są czynnikiem istotnym, ale nie decydującym o sukcesie gry. Średnia ocen mediów branżowych jest poniżej naszych oczekiwań. Jednak również pierwsze gry z serii zebrały przeciętne oceny krytyków, natomiast ich sprzedaż była bardzo dobra i wyniosła łącznie ponad 6 mln kopii.

Sniper Ghost Warrior 3 to ambitny, duży i jakościowy projekt. Nieustannie dokładamy wszelkich starań, aby udoskonalić grę i zapewnić graczom dobrą rozrywkę. Równocześnie z premierą przekazaliśmy graczom najnowszy patch poprawiający większość błędów. Część recenzentów oparła swoją opinię o niepoprawioną wersję. Wszystkich kwestii technicznych jeszcze nie udało nam się poprawić. Cały zespół ciężko pracuje nad ich usunięciem i w kolejnych dniach będziemy udostępniać graczom nowe aktualizacje. Skupiamy się na zapewnieniu jak najlepszych wrażeń z rozgrywki dla użytkowników. To dla nich tworzymy gry, ich oceny są dla nas najważniejsze i cieszymy się z pozytywnego ich pozytywnego odbioru tytułu.

Obecnie jest zbyt wcześnie by mówić o wynikach sprzedażowych. Bardziej wiarygodne i szczegółowe informacje na ten temat będziemy mieć w ciągu kilkunastu dni. Natomiast jestem przekonany, że tytuł będzie sprzedawał się przez wiele kwartałów. Jeszcze w II kwartale przedstawimy podsumowanie produkcji i premiery SGW3 oraz przedstawimy strategię rozwoju na kolejne lata.

Marek Tymiński

Prezes Zarządu CI Games S.A.

Nie jest to pierwszy raz, gdy CI Games reaguje na krytykę swojej gry - gdy przed kilkoma laty premierę miał "Sniper: Ghost Warrior 2", odebrany dość krytycznie przez media gamingowe i graczy, twórcy gry wskazali, iż tytuł spotkał się z ostrą reakcją "hejterów".

CI Games/ as/

Komentarze