Informacje

fot. Materiały promocyjne
fot. Materiały promocyjne

Rządowy program wspierania twórców gier - znamy pierwszych beneficjentów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 14 grudnia 2016, 15:39

  • 7
  • Powiększ tekst

Dwa projekty przygotowane przez CI Games uzyskały pozytywną rekomendację do dofinansowania w ramach programu sektorowego GameINN, który ma na celu zwiększenie konkurencyjności krajowego sektora producentów gier wideo na rynku globalnym. Łączna wartość dofinansowania obu projektów wyniesie 7,3 mln zł.

CI Games złożył w konkursie dwa projekty – LADAI, który zajął 3 miejsce na liście rankingowej oraz projekt opracowania innowacyjnej technologii opartej o zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji dedykowane do generowania otoczenia gracza, w tym tłumu oraz stada zwierząt. Dofinansowanie tych projektów wyniesie odpowiednio 2,42 mln zł oraz 4,88 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: Polski rząd będzie wspierał twórców gier

„Pozytywna rekomendacja to duży krok do uzyskania dofinansowania na realizację naszych dwóch projektów. Dzięki temu będziemy mogli zrealizować innowacyjne rozwiązania, które wpłyną na przyszły kształt naszych gier. Wyniki realizacji obu projektów znajdą zostaną wykorzystane w pracach nad grami z serii: Lords of the Fallen i Sniper Ghost Warrior” – powiedział Marek Tymiński, Prezes CI Games.

Projekt LADAI jest ściśle związany z grą „Lords of the Fallen 2”. Spółka obecnie nie ujawnia więcej informacji na jego temat. Wyniki I konkursu ogłosił Wicepremier Jarosław Gowin, podczas spotkania w Warszawskiej Szkole Filmowej. W konkursie złożono 72 wnioski, a pozytywną rekomendację uzyskało 38 projektów, które łącznie mają otrzymać dofinansowanie o wartości 115,8 mln zł. Obecnie CI Games skupia swoje działania na przygotowaniach do premiery „Snier Ghost Warrior 3”, która dobędzie się 4 kwietnia 2017 r. W ostatnim czasie spółka informowała również o możliwości rozpoczęcia współpracy z zewnętrznym studiem w zakresie produkcji drugiej części Lords of the Fallen.

CI GAMES to międzynarodowy producent i wydawca gier wideo. Firma powstała w 2002 r. jako połączenie wydawnictwa i dwóch studiów tworzących gry komputerowe. W listopadzie 2007r. spółka zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jako pierwsza polska spółka branży „growej”. Od tego czasu sprzedała swoje gry o wartości ponad pół miliarda złotych. Firma sprzedaje swoje gry na pięciu kontynentach w ponad 70 krajach. Najbardziej znane produkcje CI Games to gry z serii Sniper Ghost Warrior oraz Lords of the Fallen.

Powiązane tematy

Komentarze