Informacje

Fot.sxc.hu
Fot.sxc.hu

Zabiorą ludziom więcej ich pieniędzy zgromadzonych w banku

Polska Agencja Prasowa

  • Opublikowano: 30 lipca 2013, 07:57

    Aktualizacja: 30 lipca 2013, 13:57

  • Powiększ tekst

W ramach finansowej sanacji największego cypryjskiego banku komercyjnego Bank of Cyprus jego klienci utracą 47,5 proc. sum na swych kontach ponad kwotę 100 tys. euro - poinformował w poniedziałek zastępca rzecznika rządu Cypru.

Jak głosi jego cytowana przez cypryjskie media wypowiedź, rozwiązanie takie uzgodniono w trakcie negocjacji banku centralnego i ministerstwa finansów Cypru z międzynarodowymi kredytodawcami. Program ratowania cypryjskiego systemu bankowego, który w marcu bieżącego roku stanął na krawędzi bankructwa, opiera się o pożyczki od tak zwanej trojki - czyli Unii Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Na mocy wcześniejszych ustaleń z trojką właścicielom wkładów w Bank of Cyprus potrącono już po 37,5 proc. sum ponad kwotę 100 tys. euro. Jak zaznaczył zastępca rzecznika rządu, władze państwowe były przeciwne podwyższeniu tej stawki aż o 10 punktów procentowych.

(PAP)

 

 

------------------------------------------------------

------------------------------------------------------

Kup książkę:"Globalny kryzys finansowy XXI wieku"

autorka:Wioletta Nawrot

Książka przedstawia istotę najnowszego w historii kryzysu finansowego, wskazuje jego przyczyny, obrazuje przebieg oraz określa jego skutki. Część zasadniczą książki poprzedzają rozważania teoretyczne, wprowadzające Czytelnika w skomplikowany świat finansów w dobie globalizacji oraz zjawiska kryzysowe mu zagrażające.

 

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych