Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Województwo Mazowieckie na skraju bankructwa

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 30 sierpnia 2013, 16:47

  • 0
  • Powiększ tekst

"Województwo Mazowieckie, w którym władzę sprawuje koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego pod kierownictwem Marszałka Adama Struzika, znalazło się na krawędzi bankructwa. Zarząd Województwa na kolejnych konferencjach prasowych informuje o krachu finansów, cieciach wydatków i braku możliwości wypłaty kolejnych rat podatku „janosikowego” - czytamy w interpelacji radnego Karola Tchórzewskiego.

Radny odnosi się do trudnej sytuacji województwa.

Wedle dokonanych przeze mnie obliczeń zadłużenie Województwa Mazowieckiego kształtuje się w chwili obecnej na poziomie 2,7 miliarda zł. co stanowi 108% dochodów własnych województwa. Dokonując tych obliczeń wziąłem pod uwagę: zadłużenie Województwa Mazowieckiego 1,65 miliarda zł., zadłużenie szpitali mazowieckich 620 milionów zł., zadłużenie spółki Koleje Mazowieckie 430 milionów zł.. Ponadto skalę problemów naszego województwa pogłębia fakt braku pokrycia w budżecie wydatków na wypłatę „janosikowego” na poziomie ok. 250 milionów zł.

Według Karola Tchórzewskiego Mazowsze znajduje się w o wiele gorszej sytuacji niż pokazuje koalicja. Jego zdaniem nie znamy realnej sytuacji finansowej województwa.

Zarząd województwa Mazowieckiego, składający się z przedstawicieli PO i PSL, nic nie robi, a jego troskę o przyszłość można streścić cytatem: „po nas choćby potop”. Wszelkie możliwe rezerwy zostały już wykorzystane, a Mazowsze zadłużono  na wszelkie możliwe sposoby. Taka polityka bankrutuje na naszych oczach.

Karol Tchórzewski/ as/

Powiązane tematy

Komentarze